Synopsa uzlov s využitím IKT v prípravnej skupine. Synopsa otvorenej integrovanej hodiny s využitím IKT technológií v prípravnej skupine na tému: „Cesta do kráľovstva poznania Hodina IKT v prípravnej skupine

Prihlásiť sa na odber
Pripojte sa ku komunite perstil.ru!
V kontakte s:

Cieľ: Objasniť a posilniť u detí chápanie pestovania chleba prostredníctvom rôznych aktivít s využitím integrácie oblastí.

Úlohy:
kognitívna oblasť
- Upevniť a objasniť vedomosti detí o chlebe a ľuďoch, ktorí ho pestujú, pomocou schémy na objasnenie;
- Rozšíriť predstavy detí o dôležitosti chleba na stole,

Sociálno-komunikatívne
- Obohaťte slovnú zásobu o podstatné mená označujúce "špecializácie": kombajnista, mlynár, pekár, traktorista.
- Rozvíjať schopnosť zmysluplne odpovedať na otázky celou vetou
- Upevniť si schopnosť pomocou svojich vedomostí nájsť chyby v navrhovanom texte
- Cvičenie v používaní zdrobnených slov
- Vytvárať výraznosť reči pri čítaní známych básní;
- Kultivovať schopnosť počúvať priateľa
- rozvoj detských herných činností;
- oboznámenie sa so základnými všeobecne uznávanými normami a pravidlami
vzťahy s rovesníkmi a dospelými (vrátane morálnych);
- formovanie rodu, rodiny, občianstva,
vlastenecké cítenie, pocit spolupatričnosti k svetovému spoločenstvu.

Fyzický vývoj
- Pestujte si starostlivý vzťah k chlebu
- Upevniť pravidlá správania pri práci s testom.
Vychovávať opatrný vzťah k chlebu, úctu k práci ľudí, ktorí sa podieľajú na jeho pestovaní a výrobe. Rozvíjajte súvislú reč a obohacujte slovnú zásobu.

Reč
- Rozvíjať záujem o malé formy folklóru (príslovia, porekadlá, básne), ako aj príbehy o prírode
- Posilniť schopnosť poskladať príbeh z obrázkov.

Umelecká a estetická tvorivosť
- Podporovať rozvoj speváckych zručností, pohybov k hudbe
- Posilniť zručnosti tímovej práce
- vytvorte si návyk udržiavať pracovisko čisté a upratané
- Rozvíjať pocit radosti z dosiahnutého výsledku

Materiály a vybavenie:
Počítač, klavír, audio nahrávky, prezentácia Chlieb, Chlieb na podnose, stojan, tematická hra Koláče s plnkou, didaktická hra Povedz z obrázkov téma Chlieb, plastové taniere, obrúsky, pšeničné klásky, mlynček na kávu, múka na podnose, dosky na modelovanie, slané cesto.

Priebeh činnosti.

POZDRAVY
Spev durovej triády "Dobré popoludnie!"

Vedenie Hádajte, chlapci, čo leží na mojom podnose pod obrúskom?

Snímka č. 2

Je čierny, je biely
A vždy je opálený.
Ako chceme jesť
Vždy si s ním sadneme.
(chlieb)
Z čoho sa vyrába chlieb? (Z múky.) A z čoho majú múku? (Z obilia.) V ktorom ročnom období sa seje obilie? (Na jar.)

Snímka č. 3

Traktory idú do stepi,
Ťahajte pluhy na prívese.
Rež, ore, ako nôž,
Šťavnatá, tučná čierna pôda!

Ako traktoristi pripravujú pôdu na siatie?
Deti odpovedajú (Zorať zem pluhom.)

Aké stroje sa používajú na siatie obilia? (Sejačky.)

snímka číslo 4

Rýchle kopanie brázdy
Dávajú do nich zrná.
Wow, ty zrnko,
Ľahnite si do brázdy na dne,
Neboj sa zlato
Nie je tam nič tmavé.

Akú prácu vykonávajú sejači? (Robia brázdy, kladú zrná.) Semená, aké zrná sa sejú na poliach? (Pšenica, raž, ovos.) Semená rýchlo vyklíčili z teplej a vlhkej pôdy, vyrástli, dni plynuli, bolo horúco.

Snímka číslo 5

Zem sa zahrieva ako doska
Rastliny chcú piť:
„Napi sa,“ šuštia smutne.

Chlapci, čo potrebuje zrno, aby vyrástlo do veľkého klasu.
Deti odpovedajú. Potrebujeme dážď, slnko, teplo...

LOGORHYTMICKÁ HRA "RAIN, LEI!"

Dážď, lei, lei, lei, potriasť dlaňami.
Na tráve dajte ruky dole
a na ľuďoch sa ukázali.
Dážď, dážď, leje, potriasť im rukami
Bude slávna úroda. tlieskať rukami.

A ak neprší, ako pestovatelia obilia polievajú zem? (Pomocou zavlažovacieho systému: voda sa privádza potrubím na polia a tam sa rozprašuje.) Pšenica začína klíčiť, dozrievajú klasy.

Učiteľ logopéd-Pole je veľmi pekné, keď je úroda zrelá.

Snímka číslo 6

Pestovatelia obilia začínajú zodpovedný čas - zber, zber. Aké ročné obdobie sa zbiera z polí? (Koncom leta, jesene.)

Poďme spievať pieseň o jeseni.

PIESEŇ - TANEČ "JESEŇ NÁM KLEPLA"

snímka číslo 7

Ide, pretína vlnu,
Z potrubia tečie obilie.
(Kombinovať)

Kde sa berie zozbierané obilie? (Do výťahu, kde je uložený.)

Snímka č. 8

Počuť v lete až do západu slnka
Hrkot kombajnov pri rieke,
A odvezú to do výťahu
Vintage nákladné autá.

Snímka č. 9

Pri elevátore sa zrno suší, skladuje vo veľkých nádobách pri určitej teplote, aby sa neznehodnotilo, čistí a posiela sa do mlyna.

snímka číslo 10

Tu je pšenica v mlyne,
Toto sa s ňou deje!
Berú to do obehu
Rozdrvia to na prach!
Aký je názov tohto prášku? (Múka.)

Predtým mlyny spúšťali mechanizmus otáčania mlynského kameňa pomocou vetra.
(veterné mlyny), alebo pomocou vody (vodné mlyny.)

snímka číslo 11

V moderných mlynoch sa mechanizmus spúšťa pomocou elektriny, tam je všetko automatizované. Inžinier prechádza a sleduje prácu veľkých strojov.
Teraz sa z nás stanú malí mlynári.

EXPERIMENTÁCIA:
1. Deti prichádzajú k stolu, kde sú na taniere položené klásky.
Klások je potrebné potrieť rukami, aby sa zrnká oddelili od stonky.
2. Zrná pozbierame a dáme do mlynčeka na kávu.

Vedenie- Toto je náš malý elektrický mlyn, teraz budeme mlieť múku.
- Pozrite, naša múka bola hrubá,
Teraz sa dotknite múky z továrne. (Deti sa dotýkajú, porovnávajú)

Snímka č. 12

Vedenie-Zrná sa stali múkou,
Nedá jej pokoj
Do veľkej pekárne
Nákladné auto preváža múku.

Snímka č. 13

Vo veľkej pekárni
Stanete sa skúškou, múka.

Snímka č. 14

Cesto v rúre rýchlo poď -

Snímka №15

A bochník bol na svete!
Aké produkty pečú múku? (Baranki, sušienky, chlieb.)

DIDAKTICKÁ HRA "PIROTY S NÁPLŇOU"

Snímka č. 17

- A tiež, chlapi robia rôzne cestoviny z múky.

snímka číslo 18

Vidíte, chlapci, aká dlhá cesta prejde chlebom, kým sa dostane na náš stôl.
Vedenie Ako sa volajú ľudia, ktorí pestujú chlieb? (Pestovatelia obilia.)
Pracuje na traktore - traktorista;
Pluhuje pôdu - oráč, obrábač;
Pracuje na kombajne;
Odstraňuje chlieb - pestovateľ obilia
Pracuje v mlyne
Pečenie chleba -

Vedenie- Aké vlastnosti by mali mať, pretože majú takú zodpovednú prácu? (Byť silný, statočný, láskavý, šikovný.) Pravda, a sú to aj odvážni ľudia. Ich práca nie je ľahká, ale milujú ju a sú na ňu hrdí. A k chlebu by sme mali všetci pristupovať opatrne, dopestovať ho je veľmi náročné.

HRA CALL YOU LOVELY.

chlieb -
Bagel -
Drdol -
Koláč -
Bagely-
cookie -
Navrhujem, aby ste sa stali pekármi a vyrábali bagety z cesta pre naše bábiky. Toto cesto sa nám nezje je nežiaduce, je veľmi slané a netreba ho piecť, stačí ho vysušiť na radiátore.

PRODUKTÍVNE ČINNOSTI:
MODELOVANIE ZO SLANÉHO CESTA.

Kto teda pestuje chlieb pre teba a pre mňa? Kto ako prvý vstúpi do poľa? (Traktorista.) Kto kontroluje pôdu pred sejbou? (Agronóm.) Kto čistí chlieb? (Spojovače.) Kde je uložený chlieb? (Pri výťahu.) Kde sa zrnká menia na múku? (V mlyne.) Kde pečú chlieb? (V pekárni.) A kto rád jedáva pekárenské výrobky? Priniesli sme vám chlebové výrobky ako darček, pomôžte si!
deti sú pohostené bagetami, koláčikmi, perníkmi atď.

Raž sklonil svoju ťažkú ​​hlavu,
Ďakujem, slnko a jemný dážď!
Ďakujem ti Zem, ktorá bola mojím domovom
A silné ruky, moji starí priatelia!

Pamätám si, ako moje ruky tvrdo pracovali
Zasiať semená jantáru do zeme.
A teraz zachraňujú úrodu.
Ďakujem vám, ruky, za vašu dobrú prácu!

Strávil som dlhú zimu v zemi,
Schúlený pod snehom, trasúci sa od zimy,
Ale slnko ma dlho zahrievalo,
A priniesol som zlaté zrno.

Kto chce ochutnať ražný chlieb.
A ak ma zase zaseješ,
Opäť nájdem cestu pod snehom
A stanem sa uchom a prídem k ľuďom.

Áno, Dyagute

Stiahnite si prezentáciu

Dátum zverejnenia: 21.01.2018

Otvorená hodina-cesta matematikou v prípravnej skupine s využitím IKT.

Téma: "Sčítanie a odčítanie čísel prvej desiatky".

Účel: otestovať vedomosti a zručnosti detí v súlade s požiadavkami programu v matematike.

Rozvíjať logické, obrazné, tvorivé myslenie; predstavivosť, sluchová, zraková pamäť, pozornosť a reč detí

Upevniť vedomosti o číselnom rade a zručnosti sčítania a odčítania čísel prvej desiatky

Podnecovať záujem o predmet matematika prostredníctvom komunikácie s ústnym ľudovým umením

Pestovať záujem o matematiku

Materiál: el. tabuľka, digitálne karty, počítacie tyčinky, karty úloh, prezentácie.

Priebeh kurzu.

Organizácia začiatku hodiny.

Ahojte deti!

Dievčatá a chlapci! (Odpovede detí)

Naše povolanie je nezvyčajné,

Dokonca veľmi symbolické.

Chlapci radi cestujete? (Odpovede detí).

Potom choď.

V.: V určitom kráľovstve, vo vzdialenom štáte, žili Ivan Tsarevich a Vasilisa Krásna. Jedného dňa Vasilisa zmizla. Ivan Tsarevich smútil, smútil a šiel hľadať. Ale kam ísť, kde hľadať? Kto uniesol Vasilisu? Pomôžeme Ivanovi Tsarevičovi. Rozložme si cestu čísel od 0 do 9. Vezmite taniere s číslami a rozložte ich na stoly. Výborne!

V.: Dlho kráčal a prišiel na križovatku. Na kameni pri ceste je nápis. Pomôžme carevičovi Ivanovi vybrať si cestu. (Snímka 1).

Choďte doľava, doprava alebo rovno. Co si myslis? prečo? (odpovede detí)

V.: Ivan Tsarevich dlho kráčal po ceste, ktorú ste si vybrali, a nakoniec išiel na lesnú čistinku a tam stojí chata na kuracích stehnách, obydlie Baba Yaga. Čo by mal Ivanuška povedať, aby sa k nemu chata obrátila? (Odpovede detí).

Vezmite 10 palíc a postavte dom podľa predlohy. (Deti áno).

Postavil si dom. Baba Yaga sa hnevala na Ivana Careviča, že ju vyrušil a očaril dom, len vy môžete pomôcť posunutím dvoch palíc, aby ste rozložili chatrč. Výborne! (Snímky 2, 3, 4).

Súhlasila s pomocou, iba ak Ivanuška uhádne svoje úlohy.

1) Na vode sú dve kačice.

Na dvore sú dve sliepky

Dve husi v rybníku

Áno, morka v záhrade.

Koľko vtákov je tam?

Počítajte!

Áno, povedz mi odpoveď. (Sedem).

2) Ježek išiel na huby

Našlo sa 5 šafranov

3 pridané do košíka

Ostatné sú na zadnej strane.

Koľko ryšavých nosíš

Na ihlách, ježko? (Dva).

3) Šesť vtipných medvieďat

Ponáhľajú sa do lesa na maliny.

Ale jedno dieťa je unavené

Zaostával som za svojimi súdruhmi,

Teraz nájdite odpoveď:

Koľko medveďov je pred nami? (Päť).(Snímky 5, 6, 7)

V.: Baba Yaga dala Ivanushke magickú guľu. Ale Ivan Tsarevič bol unavený. Pomôžme mu.

Telesná výchova "Baba Yaga".
V tmavom lese je chata. (Deti chodia.)
Stojí dozadu. (Deti sa otočia.)
V tej chatrči je stará žena. (Vyhrážajte sa prstom.)
Babička Yaga žije. (Vyhrážajte sa prstom druhej ruky.)
Háčkovaný nos, (Ukážte prstom.)
Oči sú veľké (ukazujú.)
Ako žeravé uhlíky horia. (Pokrúti hlavou.)
Wow, aký hnev! (Beží na mieste.)
Vlasy stoja na konci. (Ruky hore.)

V.: Čarovná guľa viedla Ivana Tsareviča do jaskyne hada Gorynycha. Ale vchod je vysypaný kameňmi, aby ste sa dostali do jaskyne, musíte kamene rozobrať.(Siluety kameňov). Vezmite kameň s číslom označujúcim číslo po 5; s číslicou označujúcou číslo pred 4, s číslicou označujúcou číslo medzi 7 a 9, číslicou väčšou ako 4 x 1, s číslicou označujúcou číslo medzi 3 a 5, číslicou označujúcou číslo po 6, pred číslom 3, po 8. Odstránili sme kamene. Výborne chlapci!

V.: Ivan Tsarevich vytiahol z hrude čarovný meč a odišiel do hradu Koshchei Nesmrteľný. A ten hrad stojí na vysokom kopci, strmom. Táto hora je magická. (Šmykľavka).

V.: Dostali sme sa do Koshchei. S týmito slovami stretol Ivana - Tsareviča

„Keďže sa ti podarilo dostať ku mne, splň moju úlohu a Vasilisa je tvoja! Ak to neurobíš, hlavu z pliec!"

Na hrade Koshchei sú štyri veže. V jednej z nich Vasilisa. V ktorej, ak vieme, že prvá veža je prázdna? Toto číslo je väčšie ako dva, ale menšie ako štyri. Kde je?

(V tretej veži).

Ale tu sme pomohli Ivanovi Tsarevičovi nájsť Vasilisu Krásnu.

V .: Pridajme pre Vasilisu - „korálky“. (Pracovať v pároch).

Zhrnutie lekcie. Reflexia.

V.: Výborne, všetci dokázali splniť úlohy. Ktorý bol najľahší? Ktorá úloha bola najzaujímavejšia? (Odpovede detí).

Doplnil: Gareeva L.A.





































Späť dopredu

Pozor! Ukážka snímky slúži len na informačné účely a nemusí predstavovať celý rozsah prezentácie. Ak vás táto práca zaujala, stiahnite si plnú verziu.

Úlohy:

Nápravné a vzdelávacie:

1. Zlepšenie analýzy a syntézy zvukových písmen.

2. Upevnenie zručnosti slabičnej analýzy a syntézy.

3. Upevňovanie zručnosti gramatickej formulácie vety.

4. Upevnenie zručnosti používania antoným v reči.

5. Upevňovanie zručnosti používať jednokoreňové slová.

6. Upevňovanie zručnosti tvorenia predponových slovies.

7. Upevňovanie zručnosti tvorenia tvaru rodového pádu podstatných mien.

8. Zlepšenie súvislej reči, aktivácia slovníka.

Oprava-vývoj:

1. Rozvoj intonačnej expresivity reči.

2. Rozvoj všeobecných pohybových schopností, koordinácia reči s pohybom.

3. Rozvoj sluchovej a zrakovej pozornosti.

4. Rozvoj dialogickej reči.

Nápravné a vzdelávacie:

1. Formovanie zručností tímovej práce.

2. Výchova u detí k láskavosti, vnímavosti, pripravenosti pomôcť priateľovi.

3. Výchova k láske k ústnemu ľudovému umeniu, potreba čítania kníh.

Vybavenie: scenéria: sporák, jabloň, rieka (z modrého vlnitého papiera), chata; Baba Yaga (bábika bi-ba-bo); lopta; projekčné multimediálne zariadenia na predvádzanie prezentácií.

Pokrok v lekcii

I. Organizačný moment.

Chlapci, pamätáte si rozprávku „Husi-labute“? Pomenujte hlavné postavy príbehu.

Mashenka a Vanyusha.

Dnes sa pokúsime vymyslieť vlastnú rozprávku. Zatiaľ nevieme, čo z toho bude, no zoberieme so sebou aj hlavných hrdinov tejto rozprávky.

Náš príbeh začína!

Snímka 2. (Rečový terapeut začne vety a deti ich dokončia.)

Bol raz jeden muž ... (áno, žena).

Mali dcéru Mashu a jej ... (brat Ivanushka).

Rodičia nejako šli ... (na trh) a Mashenka dostala príkaz starať sa o ... (Ivanushka).

A Mashenka položila svojho brata ... (na trávu) a bežala ... (hrať sa so svojimi priateľmi).

A keď sa vrátila, videla, že ... (brat Ivanushka zmizol).

Odniesli ho husi-labute na svojich ... (krídlach).

Chlapci, môžeme pomôcť Mashenke nájsť jej brata? (Odpovede detí.)

Povedzme vetu „Ideme hľadať Ivanušku“ s rôznou intonáciou.

Snímky 3 – 8.

(Deti vyslovujú vetu radostne, prekvapene, smutne, nahnevane, pokojne).

II. Hlavná časť.

Tak teda poďme! Pozrite sa, chlapci, čo sa v diaľke belie?

Sporák, sporák, povedz mi, kde lietali labutie husi?

Vyskúšajte moje koláče, potom vám poviem.

Snímky 10-18.

(Na „koláče“ sú napísané rôzne slabiky, z ktorých deti musia poskladať čo najviac slov. Deti dostanú kartičky „koláčov“, na ktorých sú vytlačené slabiky, aby z nich deti mohli poskladať slová.)

Teraz skontrolujeme, či sme našli všetky slová.

Keďže ste splnili moje úlohy, choďte k rieke, pomôže vám to.

(Rečový terapeut ide s deťmi k „rieke“ položenej na podlahe modrého vlnitého papiera.)

Reč s pohybom „Rieka“.

Išli sme dole k rýchlej rieke, (Deti kráčajú do stredu kruhu.
Prehnutý a umytý. Skláňajú sa a šúchajú si tváre rukami.)
Jeden dva tri štyri - (Za každý počet urobia štyri
Tak to je pekné osviežený. dlane k tvári.)
A teraz spolu plávali. (Chodia v kruhu, držia sa za ruky.)
Musíte to urobiť ručne:
Spolu - jeden, toto je prsia, (Zobraziť „prsia“, „plazenie“,
Jeden, druhý je plazivý. pohybovať sa.)
Všetci plávame ako jeden (Chodia v kruhu jeden po druhom,
ako delfín. zobrazujúci „prsia“ alebo „plazenie“ rukami.)
Išiel na strmý breh (Odchádzajú od stredu kruhu.)
A išli sme domov.

V. Volina

Tu sa dostávame. Matka rieka, povedz mi, kam lietali labutie husi?

Poviem vám, kam leteli, ale urobte dobrý skutok aj pre mňa. Na brehu mi ležia predmety, ktoré mi naozaj prekážajú.

Ak splníme úlohu, môžeme uvoľniť breh rieky.

(Deti by mali odstrániť predmety z „pobrežia“ a vybrať si schémy na ich mená.)

Teraz na brehu nič nie je? (formácia R.p.)

Úlohu sme splnili. Teraz si môžete trochu oddýchnuť a hrať sa na brehu rieky.

Loptová hra (upevnenie zručností používania antoným v reči).

Máme pred sebou blízku cestu (... ďaleko ...).

Dali sme dokopy smutný tím (... veselý...).

Do lesa pôjdeme po širokej ceste (... úzkej ...).

Pôjdeme do malého lesa (... veľkého...).

Byť priateľský je veľmi zlé (... dobré. ...).

Chceme Váňa stratiť (... nájsť...).

Nájsť Vanya bude veľmi jednoduché (... ťažké...).

Ideme veľmi pomaly (... rýchlo...).

Aby ste sa stali slabými (... silnými...), musíte športovať.

Aby sa človek vyrovnal s úlohou, musí byť veľmi hlúpy (... chytrý ...).

Naše deti sú veľmi zbabelé (...odvážne...).

Akí ste dobrí ľudia, pomohli mi zbaviť sa nepotrebných vecí. Choďte k jabloni, pomôže vám.

Ďakujem matka rieka. Ideme k jabloni.

A tu je jabloň. Jabloň, jabloň, povedz mi, kde lietali husi labutie?

Jabloň:

Ukážem ti, kam odleteli labutie husi, ak mi pomôžeš zbierať jablká.

(Deti zbierajú jablká do košíka a nazývajú slovo „jablko“ slovami-znakmi: chutné, sladké, voňavé, šťavnaté, objemné, červené, červené, žlté, zlaté, pruhované, zrelé, mäkké, tvrdé, veľké, veľké ... )

A teraz povedzme jabloni príbeh o jednom jablku.

(Deti vymyslia príbeh na základe série obrázkov.)

Jabloň:

Urobil si mi radosť. Choďte do chaty Baba Yaga, tam je vaša Ivanushka.

Ďakujem, jabloň. Nebojíte sa, chlapci, ísť do lesa? Potom choď.

Reč s pohybom.

V tmavom lese je chata. (Deti chodia.)
Stojí dozadu. (Deti sa otočia.)
V tej chatrči je stará žena. (Vyhrážajte sa prstom.)
Babička Yaga žije. (Vyhrážajte sa prstom druhej ruky.)
háčkovaný nos, (Ukazuje na nos.)
veľké oči, (Ukážte „okuliare“ prstami.)
Ako žeravé uhlíky horia. (Pokrúti hlavou.)
Wow, aký hnev! (Beží na mieste.)
Vlasy stoja na konci. (Ruky hore.)

Tu sa dostávame.

Baba Yaga:

prečo si sa sťažoval?

Baba Yaga, prepustite brata Ivanushku.

Pozrite sa, aké prefíkané. Ak sa vám podarí splniť moje tri úlohy, pustím Ivanushku. (klikni)

Tu je vaša prvá úloha.

Snímky 24-31.

Moja chata je v lese. Vyberte príbuzné slová pre slovo "les".

(Deti preberajú slová: les, les, les, lesník, lesník, lesník, nosič dreva, lesník, lesník, porast).

Splnili ste prvú úlohu. Tu je vaša druhá úloha.

Hádaj moje hádanky.

(Deti riešia hádanky, na obrazovke sa objavia hádanky.)

A túto úlohu ste splnili. Tu je vaša tretia úloha.

Mala som obľúbené korálky, ale niť sa zlomila a korálky sa rozpadli.

Ak sa vám ich podarí pozbierať, pustím Ivanušku.

(Na obrazovke schémy, na ktorej sú uvedené iba prvé a posledné písmená slov: m_____a, k_____a, s_____k. Deti vymýšľajú slová pre tieto schémy: myš, miska, auto, múka, mucha, hudba, malina ...; mačka, farba, kaša, bunda, kotúč...; šťava, uzol, naberačka...).

Ach, aký si šikovný. Nech je to tak, nechám Vanyushku ísť. Vezmi svojho brata a choď s ním domov.

Chlapci, môžeme ísť domov. Ale ako môžeme nájsť cestu späť?

(Deti tvoria slovesá s predponou.) (klikni)

Na ceste pôjdeme.
Z chatrče ... (poďme preč).
Z lesa ... (poďme von).
Cez rieku ... (pohneme sa).
Jabloň ... (choďte okolo).
Za sporákom ... (poďme).
Do domu ... (poďme).

Mashenka a Vanya sa vrátili domov a potom prišli otec a matka, priniesli darčeky.

To je koniec rozprávky a kto počúval - dobre!

III. Zovšeobecnenie.

Chlapci, na svojej ceste rozprávkou ste boli veľmi odvážni, bystrí, vynaliezaví. Mashenka vďaka vám našla svojho brata a vrátila sa s ním domov. Hrdinovia rozprávky vám ďakujú a dajú vám darčeky. (chvíľa prekvapenia)

Synopsa záverečnej integrovanej hodiny v prípravnej skupine „Prekvapenie z Luntiku“

Cieľ: Identifikácia vedomostí, zručností, zručností žiakov prípravnej skupiny.
Úlohy:
1. Vzdelávacie:
Upevniť schopnosť navigácie v okolitom priestore a v lietadle (schopnosť používať mapu).
Zlepšiť zručnosti počítania u detí do 10 rokov, upevniť radové a kvantitatívne počítanie; naďalej učiť deti pomenovať ďalšie a predchádzajúce číslo k menovanému, pomenovať susedov čísla.
Upevniť schopnosť vykonávať zvukovú analýzu, schopnosť čítať jednoduché slová, pokračovať v práci na rozvoji reči.
2. Vývoj:
Rozvíjať logické myslenie, schopnosť riešiť jednoduché matematické problémy, schopnosť orientovať sa na hárku papiera, rozvíjať jemné motorické zručnosti prstov.
3. Pedagógovia:
Aby ste si vytvorili schopnosť vyjednávať, pomáhajte si navzájom.
Pestovať zvedavosť, lásku k prírode, túžbu učiť sa.
Vybavenie a materiály:
Notebook, projektor.
Mapa vo forme abecedy.
Prípravné práce: prezeranie ilustrácií, didaktické hry: „vymenuj susedov“, „spočítaj koľko“, „nájdi odpoveď“. Pripravte si demo materiál.
Metodické metódy: vizuálna, verbálna (pripomienky, pokyny, otázky), hra (chvíľa prekvapenia), povzbudzovanie, diferencovaný rozbor hodiny.

Pokrok v lekcii

1. Pozdrav.
Vychovávateľ:- Chlapci, som veľmi rád, že vás vidím. Postavte sa prosím do kruhu.
Všetky deti sa zhromaždili v kruhu
Som tvoj priateľ a ty si môj priateľ.
Chytíme sa pevne za ruky
A usmievame sa na seba
Vychovávateľ:- Chlapci, aký je dnes nádherný deň! Slnko svieti a dáva nám úsmev! Držte sa za ruky vo dvojiciach a darujte si úsmev. Teraz sa pozrite na našich hostí, venujte im úsmev. Výborne!
(Do skupiny vletí šarkan s listom.)
opatrovateľka: Chlapci, čo je? Draka a on je s listom. A od koho sa to dozviete, ak spravíte písmená podľa farby dúhy a prečítate slovo, tak zistíte, od koho to je. Deti čítajú z "Luntika"
Chcete vedieť, čo je v ňom?
Znie: „Drahé deti! Odletel som dobyť vesmír. A pripravil som si pre vás prekvapenie. Posielam ti v nich balóniky za úlohy, splň ich a aj ty si spravíš úžasnú cestu. Veľa štastia! Tvoj priateľ Luntik.
Vychovávateľ: Nuž, poďme na cestu.
(Pred deťmi sú loptičky, na ktorých sú označené písmená - „zastávky“. Deti pomenúvajú písmená abecedy, plnia úlohy).
Prvou zastávkou je písmeno "B" - "Zábavný matematický diktát."
Zapamätajme si počítanie do 10 dopredu a dozadu. Teraz vezmite písanky a jednoduchú ceruzku na „Grafický diktát“ položte ceruzku na červenú bodku. Začať.
2 bunky - vpravo
5 buniek - dole
3 bunky - hore šikmo doprava
2 bunky - hore
2 bunky - vpravo
9 buniek - dole
2 bunky - vľavo
5 buniek - hore
3 bunky - dole diagonálne doľava
2 bunky - dole
2 bunky - vľavo
9 buniek - hore
Čo sa stalo chlapci? To "ja" je správne. Akou farbou to natrieme?
Správne červená, prelakovať.
Phys. minútu.
"Myši vyšli na prechádzku"
Deti idú na ďalšie loptičky a nájdu si novú úlohu.
Druhá zastávka- písmeno "I" - "Opravte chybu."
1. Červ kloval škorca.
2. Pieseň zaspieval slávik.
3. Chlpatá húsenica zožrala sýkorku.
4. V kvete bola váza.
5. Huby zbierali deti do košíka.
6. Nadýchaná myš chytila ​​mačku.
Treťou zastávkou je písmeno „L“ – „Logické úlohy“.
1. Mama má mačku Fluff, psa Druzhoka, dcéru Lidu. Koľko detí má mama? (jeden).
2. Čo jedia krokodíly na severnom póle? (krokodíly tam nežijú).
3. Kto bučí hlasnejšie: kohút alebo krava? (kohút nevie zaspievať).
4. Akú farbu má kolobok? (drdol nemá vlasy).
5. Na stole sú dva pomaranče a štyri banány. Koľko zeleniny je na stole? (nikto).
6. Koľko hviezd je na oblohe počas dňa? (0)
7. Koľko rohov má kruh? (nie)
8. Z akých jedál by sa nemalo piť? (z prázdneho).
Štvrtá zastávka - písmeno "O" - "Určite, ktoré písmeno vložiť do slova" Obrázky a slová na projektore. Napríklad: d m, dom, m k, mak, s r, syr, k t, veľryba, s br, plot ...
Piata zastávka - písmeno "P" - "kognitívne".
1. Ktorým mesiacom sa končí rok? (December)
2. Ktorým mesiacom začína rok? (január)
3. Koľko dní v týždni? (vymenuj ich)
4. Ako sa volá štát, v ktorom žijeme? (RUSKO)
5. Aká rieka preteká naším mestom? (Miass)
6. Ako sa volá model zemegule? (Glóbus)
Šiesta zastávka - písmeno "U" - "Zistite, aké slovo sa ukáže"
Deti plnia úlohy v zošitoch.

Siedma zastávka - písmeno "C" - "Čísla sa stratili"
Nájdite susedov čísla: 3, 6, 9. Skontrolujte
Ôsmym zastavením je písmeno „I“ – „Jabloň“.
Na projektore sa objavia obrázky z rozprávky.
Vychovávateľ: Povedz mi, z akej rozprávky?
Deti: „Strach má veľké oči“ Ruská ľudová rozprávka.
Pedagóg: Povedzte niekomu, aký bol strach.
Odpovede detí.
Vychovávateľ: Výborne chlapci. Splnili ste všetky úlohy.
- Ktorá úloha sa vám najviac páčila?
Ktorá úloha sa zdala najťažšia?
- Si rád, že si pre teba Luntik pripravil prekvapenie?
Spýtajme sa našich hostí, či sme zvládli Luntikove úlohy. (Staršia učiteľka dáva deťom knihu zo série „Moja prvá encyklopédia“)

Prezentácia na tému: Prekvapenie od Luntiku

Chlapci, dnes nám priniesli list.

„Ahojte chalani! Pozývam vás na moje narodeniny. Dozvedela som sa, že v škôlke žijú veľmi priateľské, veselé a odvážne deti. Poznajú čísla, vedia dobre počítať, riešiť problémy. Ak sa nebojíte ťažkostí, počkám na vás. Malvína."

Chlapci, Malvína nás pozvala na jej narodeninovú oslavu. Ideme k nej?

Žije vo svojom malom dome, aby ste sa dostali na Malvínu, musíte splniť úlohu: „Ak pôjdete po správnej ceste 7 krokov - dostanete sa na Malvínu, ak pôjdete po ľavej ceste - nedostanete sa kdekoľvek.” Jeden dva tri! Choď!

Tak sme prišli na Malvínu.

Snímka č. 1, snímka č. 2

Malvína: Pozrite, chlapci, Malvína pre vás pripravila hádanky! Pozorne počúvajte a odpovedzte.

1. Päť prstov šikovne trhá trávu

Druhou rukou trhám tiež

Ošetrím koňa trávou

Koľko mám prstov?

2. Kohút vyletel na plot z prútia

Stretli ešte dvoch

Koľko bolo kohútov?

Kto má odpoveď?

3. Po záhrade sa prechádzal páv

Prišiel ďalší

2 pávy za kríkmi

Koľko? Spočítajte si.

4. Na veľkej pohovke v rade

Taninove bábiky sedia

2 hniezdiace bábiky, Pinocchio,

A veselý Chipolino

Vychovávateľ: Výborne chlapci! Každý je taký pozorný, že viete riešiť hádanky. Poďme si zahrať hru „Digitálny stream“.

Chlapci, na môj signál: "1,2,3 zober" - vezmete čísla a postavíte sa do dvojíc tak, aby ste spolu vytvorili číslo 8 (napríklad: 1 a 7; 2 a 6; 3 a 5; 5 a 3; 4 a 4). "Potok" musí prejsť "bránou". Deti tvoriace „brány“ nechali tých, ktorí dané číslo nielen správne zložili, ale aj povedali, ako sa skladalo. Napríklad 9 je 7 a 2. A prejdeme bránou. Výborne chlapci!

Vychovávateľ: Chlapci, ste unavení, sadnite si na stoličky. Malvína si na svoju dovolenku pozvala ďalších hostí. Koho myslíš?

(Pinocchio.) (Snímka číslo 3)

Hra "Opravujeme kryt." „Chlapci, Pinocchio chcel dať Malvíne k narodeninám prikrývku, ale potkan Shushara prehrýzol diery v prikrývke. Pomôžte Pinocchiovi opraviť prikrývku: vezmite figúrky a na diery nalepte záplaty. Spočítaj, koľko dier urobil potkan? Pomenujte geometrické tvary. Chlapci, vymenujte všetky ploché geometrické tvary, spočítajte, koľko ich je? Pomenujte všetky trojrozmerné postavy, spočítajte, koľko ich je?

Fizminutka "Pinocchio" Poďme si oddýchnuť a urobiť malú gymnastiku s Pinocchiom.

Pinocchio sa natiahol

Raz ohnuté, 2 ohnuté,

Zdvihnuté ruky do strán

Kľúč sa zrejme nenašiel.

Aby sme dostali kľúč

Musíte sa postaviť na nohy

A mávnite rukami!

Vychovávateľ: Chlapi v rozprávke boli Excentrik - Duremar, pre Malvínu pripravil aj darček. (Snímka číslo 4)

Chytal pijavice a ryby. Čo myslíš, čo dal Duremar Malvíne? A tu sú dve vedrá s rybami.

Pozrime sa, koľko rýb chytil Duremar. Aké sú krásne. Musíte počítať ryby.

Koľko rýb je v jednom vedre? (Počítajte 5 v zbore), označte toto číslo číslom (1 dieťa umiestni číslo na tabuľu)

V inom - koľko? (3) Záver: A teraz porovnajme, v ktorom vedre - „menej“, „viac“. (uveďte znak)

A teraz problém vyriešime. Chlapci, pripomeňme si, z akých častí sa úloha skladá? (Problémový stav, otázka, riešenie a odpoveď) Správne, výborne. Teraz pozorne počúvajte: "Duremar mal 2 vedrá rýb, 1 vedro malo 5 rýb, ďalšie 3. Koľko rýb bolo naraz v 2 vedrách?" Chlapci, zopakujte podmienku problému (Duremar mal 2 vedrá rýb, 1 vedro malo 5 rýb, ďalšie 3), zopakujte otázku (Koľko rýb bolo naraz v 2 vedrách?), A rozložte riešenie pomocou čísla na číselnej ceste nezávisle a potom skontrolujte (1 na tabuli) 5 + 3 = 8) a odpoveď je? (8 rýb bolo v 2 vedrách). Výborne chlapci, zvládli ste prácu.

Pedagógovia, je zvykom prísť s darčekmi na narodeniny. Navrhujem dať Malvíne darček - zajačika alebo rybu podľa predlohy. Najprv si však pripravme prsty na prácu, natiahnite ich.

Prstová gymnastika(Tu sú moji pomocníci (otáčaním rúk pozeráme na otvorené dlane), otáčajte si ich ako chcete a takto a takto - nijako ich neurazí (rotácia kefiek jedným smerom, potom v druhom). 1,2,3,4,5 (ohýbame prsty) - opäť nesedia (stláčajú, uvoľňujú), klopú (tlieskajú), otáčajú (rotácia rúk) a chcú pracovať (stisnúť prsty do pästí)

D / Hra "Columbusovo vajce".

opatrovateľka: Výborne, chlapci, Malvíne sa veľmi páčili vaše darčeky. (snímka číslo 5)

Mnohokrat dakujem

dievčatá, chlapci

Pre vaše dary

Za to, že som múdry

vy deti.

Uvidíme sa znova, dovidenia.



Návrat

×
Pripojte sa ku komunite perstil.ru!
V kontakte s:
Už som prihlásený do komunity "perstil.ru".