Dizainas 2 jaunesniųjų grupių tema žiema. Oud žemėlapis, skirtas kurti antrajai jaunių grupei "sniego seniai". Tema: „Spalvotas lapų kritimas“

Prenumeruoti
Prisijunkite prie perstil.ru bendruomenės!
Susisiekus su:

Tikslas: Pradinio ikimokyklinio amžiaus vaikų socialiai reikšmingų moralinių savybių formavimas.

Užduotys: Pakartokite medžiagą apie laukinių gyvūnų paruošimą žiemai, lavinkite vaikų kalbą, pakartokite eilėraštį apie snaiges, formuokite vaikų reagavimą, ugdykite gebėjimą dirbti su dizaineriu, pakartokite žinias apie pagrindines dizainerio spalvas ir detales, ugdykite gebėjimą rasti detalę pagal aprašymą.

Įranga:Žaislinis meškiukas, vokas su laišku, didelis dizaineris, šalikas, Železnovų „Autobusas“ ir „Meška šoka“ garso įrašai.

Pamokos eiga

Vaikinai, šiandien atėjau į darbą labai anksti, o sargas man įteikė šį laišką. Perskaičiau ir supratau, kad be jūsų pagalbos aš negaliu išsiversti. Ar nori, kad tau tai perskaityčiau?

"Brangūs vaikinai. Mishka-Toptyzhka rašo jums. Aš vis dar labai mažas ir nesuprantu, kas vyksta aplinkui. Lauke pasidarė labai šalta. Voverė sako, kad tuoj ateis žiema. Ji džiovino grybus, uogas, laikė riešutus. Pilką kailinį zuikis iškeitė į baltą. Ir aš nežinau, kaip pasiruošti žiemai, kažkodėl noriu miegoti visą laiką. Padėk man, prašau!"

Vaikinai, kieno šis laiškas? Apie ką mums rašo Mishka - Toptyzhka? Kodėl manai, kad jis dabar visą laiką nori miego? Ką meškos veikia žiemą? Kur jie miega? O Mishki-Toptyzhka neturi guolio! Manau, kad turėtume greitai sėsti į savo stebuklingą autobusiuką ir padėti Mishkai statyti duobę. Ar sutinki?

Vaikai išskleidžia kėdes, mokytojas-vairuotojas, atlieka judesius pagal Zheleznovs "Autobuso" muziką.

Štai mes miške, išlipkite iš autobuso. Vaikinai, aš kažkodėl nematau Miško. Žiūrėk į dešinę, žiūrėk į kairę. Tu matai? Bet kaip mes galime jį rasti miške? (Vaikai siūlo pasirinkimus). Šokime jo mėgstamą šokį, jis išgirs ir ateis pas mus!

Zheleznovy "Meška šoka"

O štai Mishka.

"Sveiki bičiuliai! Ačiū, kad atėjote! Dabar tu man padėsi ir viską pasakysi! Kodėl voverė džiovino grybus ir uogas? Kodėl zuikis pakeitė kailį? Kaip galiu pasiruošti žiemai? Keisti ir paltą? (Ne, meškos žiemą miega!) O kur man miegoti? Ir aš neturiu duobės…“

Vaikinai, pastatykime Miškos duobę! Iš ko galime tai padaryti?

Kokį konstruktorių mums patogiau imti norint greičiau pastatyti: didelį ar mažą?

Mokytojas kiekvienam vaikui duoda užduotį, kokią dizainerio dalį atsinešti. Pavyzdžiui: „Ženia, atnešk didelį raudoną kubą“. Vaikai, vadovaujami mokytojo, kartu stato „guolis“. Mokytojas prašo surikiuoti detales tam tikra tvarka, rūšiuojant pagal formą, spalvą, klausia, iš ko gali būti stogas (skara). Jie įdėjo Mishką į guolį ir uždengia guolio viršų skara. Vaikinai, kad Mishka būtų šilčiau, dabar turime uždengti guolį sniegu. Pradėjome mokytis eilėraščio apie snaiges, papasakokime, stovėkit aplink duobę, kartokite paskui mane!

Plytelėje, pievoje tyliai krinta sniegas,

Snaigės sukasi, balti pūkai,

Jie skrido, puolė ir atsigulė po medžiu,

Ramiai miega snaigės, balti pūkai.

Vaikai choru deklamuoja eilėraštį ir atlieka tekstą atitinkančius judesius.

Mūsų snaigės padengė visą žemę sniego antklode. Miškai duobėje bus šilta ir jauku, jis nebijo jokių šalnų. Ir mums laikas grįžti į darželį. Tyliai atsisėskite į autobusą, kad Mishka nepabustų. Taip pat tyliai įsijungiu muziką. Pasiruošę? Pirmyn!

Štai mes grįžome į sodą! Kur mes nuėjome? Ką veikėme miške? Kuo pudravome guolį? Ir turiu tau mažą staigmeną! Kol jūs lipote į autobusą, aš nufotografavau Mišką, kai jis miega mūsų guolyje. Ir aš noriu tau viską padovanoti kaip atminimą. Galite pasakyti namuose, kaip padėjote Mishkai pasiruošti žiemai ir nuspalvinti jo nuotrauką (juodai baltas piešinys).

Mokytoja kiekvienam vaikui duoda piešinį, kuriame pavaizduotas guolyje miegantis meškiukas, skaitantis I. Tokmakovos eilėraštį:

„Kaip ant kalvos - sniegas, o po kalnu - sniegas,

Ir ant medžio - sniegas, o po medžiu - sniegas.

Po sniegu miega lokys. Tyliu tyla. Būti tyliai! »

Pavadinimas: Dizaino pamokos su antrosios jaunesniosios grupės „Meškų duobė“ vaikais santrauka
Nominacija: Darželis Paskaitų užrašai, GCD / žaidimų pamokos

Autorius: Rybchenko Svetlana Rudolfovna
Pareigos: auklėtoja
Darbo vieta: SM "Pradinė mokykla-darželis Nr. 109 "Bukvarenok"
Vieta: Vologda

Zubova Evgenia Nikolaevna
Darbo pavadinimas: auklėtojas
Švietimo įstaiga: MADOU darželis "Vaikystė"
Vietovė: Kotelniki, Maskvos sritis
Medžiagos pavadinimas: abstraktus GCD
Tema: Statyba antroje jaunių grupėje „Tiltas per upę“
Paskelbimo data: 11.01.2017
Skyrius: ikimokyklinis ugdymas

savivaldybės Autonominės ikimokyklinio ugdymo įstaigos jungtinis vaikų darželis „Vaikystė“
Atviros edukacijos santrauka

projektavimo veikla

antroje jaunių grupėje

"Tiltas per upę"
Parengė ir vedė: Auklėtoja Zubova E.N. Kotelnikai, 2016 m

Tikslas:
Vaikų vizualinio modeliavimo gebėjimų ugdymas per Lego konstruktorių.
Užduotys:

Pamokos:
1. Toliau supažindinkite vaikus su Lego. 2. Išmokite surinkti tiltelį iš dalių, tvirtai jas sutvirtindami. 3. Išmokykite vaikus koreliuoti savo pastatus su esamu modeliu.
Kuriama:
1. Plėtoti savarankišką vaikų kūrybinę konstruktyvią-modelinę veiklą. 2. Lavinti smulkiąją rankų motoriką ir vaizduotę.
Švietimas:
1. Ugdykite susidomėjimą ir teigiamą požiūrį į konstruktyvią veiklą ir žaidimą. 2. Skatinkite vaikus kurti patiems. 3. Ugdykite rūpestingą ir rūpestingą požiūrį į gyvūnus.
Medžiaga pamokai:
tiltų pavyzdžiai, dizainerių detalės, mėlyno popieriaus juostelės, smulkūs gyvūnai.
Pamokos eiga:
Mokytoja ir vaikai stovi ant kilimo. Pedagogas: Vaikinai, dabar užduosiu jums mįslę, o jūs pamėginsite ją atspėti. Atidžiai klausytis. „Jis bijo visų miške Vilkas, pelėda, lapė, Bėga nuo jų, pabėga Ilgomis ausimis ...... (kiškis) Vaikai: Kiškis. Pedagogas: Gerai padaryta, tai tiesa, tai kiškis. Kaip manote, kur gyvena kiškis? (vaikų atsakymai). Tiesiai miške. Pedagogas: Vaikinai, šiandien zuikis turi gimtadienį ir jis pakvietė draugus į šventę. Pažiūrėkime, ką zuikis pakvietė. Mokytojas parodo gyvūnus. Pedagogas: Kas tai? (vaikų atsakymai). Teisingai, tai lokys. Kur jis gyvena? (vaikų atsakymai). Taip, meška gyvena miške. Ir kas tai? (lapė, voverė ir kt.) Auklėtoja: Vaikinai, gyvūnai negali lankyti zuikio, nes miške, kuriame jis gyvena, yra upė. Anksčiau ant jo buvo tiltas, bet jis
sugedo ir todėl gyvūnai negali patekti pas zuikį jo gimtadienio proga. Jie atėjo į mūsų darželį ir labai nori, kad jiems padėtume. Vaikinai, ar galime padėti gyvūnams? (vaikų atsakymai). Puiku, žinoma, padėsime. Kaip mes galime padėti? (vaikų atsakymai). Taip, statysime naujus tiltus per upę. Vaikinai, iš ko mes statysime tiltus? (vaikų atsakymai). Žinoma, iš konstruktoriaus. O prieš kibdami į darbą, turime ištiesti rankas, kad jos būtų stiprios ir miklios.
Pirštų gimnastika „zuikis“.
Zuikis šokinėjo per mišką, (pirštai "šokinėja" ant stalo) Zuikis ieškojo sau maisto, (per stalą rūšiuojame abiejų rankų pirštais) Staiga zuikio viršūnėje ausys pakilo kaip strėlės, (atstovaujame ausis su rankenomis) Kažkas sėlina per mišką (pirštai lėtai vaikšto ant stalo) Kiškis painioja pėdsakus, Bėga nuo bėdos. (greitai pirštai, greitai laksto aplink stalą). Pedagogas: Gerai padaryta! Dabar pasirinkite gyvūnus, kuriems padėsite. Ką pasirinkote? (vaikų atsakymai). Pedagogas: Vaikinai, aš jums parodysiu, kaip pastatyti tiltą, o jūs patys išbandysite.
Mokytojo ekranas.
Pedagogas: Dabar statykite tiltus patys.
Vaikai vežami į darbą. Muzikos garsai.
Pedagogas: Gerai, vaikinai! Kokie gražūs tiltai jums pasirodė. Ir kokios jos spalvos? Platus ar siauras? Aukštas ar žemas? (vaikų atsakymai). Dabar gyvūnai galės patekti į zuikį per jo gimtadienį! Pedagogas: Vaikinai, ar jums patiko padėti gyvūnams? (vaikų atsakymai). Kaip mes jiems padėjome? (vaikų atsakymai). Pedagogas: Vaikinai, už tai, kad padėjote gyvūnams, zuikis jums dėkoja ir dovanoja skanėstą.
Mokytojas išdalina maistą.

Užduotys:

– Plėsti vaikų žinias apie sezoną – žiemą.

– Įtvirtinti sampratą, kad žiemos užsiėmimai būdingi tik žiemai.

Išmokite atspėti mįsles.

- Suaktyvinkite vaikų kalbą meniniu žodžiu.

- Toliau mokytis atsakyti į klausimus.

- Toliau mokykite vaikus surinkti paveikslėlį iš dalių (apskritimų).

- Stiprinti gebėjimą atpažinti ir įvardyti spalvas, geometrines figūras.

- Lavinti regimąjį ir girdimąjį suvokimą, dėmesį, loginį mąstymą, rišlią kalbą.

- Lavinti kompozicijos jausmą dėliojant paruoštas formas.

- Ugdyti klausos susikaupimą ir emocinį reagavimą į muziką.

- Ugdykite draugišką požiūrį ir užuojautą kitiems.

Ugdymo sritys:

Kognityvinis vystymasis, kalbos raida, fizinis vystymasis, meninis – estetinis vystymasis, socialinis – komunikacinis.

Medžiagos ir įranga:

Molbertas, garso įrašas, magnetofonas, paveikslai su žiemos peizažu, snaigės pagal vaikų skaičių, didelė snaigė, lėkštės pagal vaikų skaičių, sniego senio konstravimo rinkiniai pagal vaikų skaičių, paveikslėliai su sniego seneliais palyginimui, žaidimo „Pasirink paveikslėlį“ kortelės.

Kurso eiga.

- Vaikinai, pažiūrėkite, kiek svečių atėjo į mūsų grupę. Ką jiems reikėtų pasakyti? (Vaikai sveikinasi). Bet tai dar ne visi svečiai. Šiandien gavome snaigę. Tai nėra paprasta, bet magiška. Ji noriatspėk mįslę:

„Į pievą, į pievą

Tyliai krinta sniegas!

Snaigės apsigyveno – balti pūkai!

Viskas aplink balta - balta,

Buvo daug sniego!"

– Kada tai įvyksta? (žiemą)

Kokiais žodžiais apibūdintumėte žiemą?? Žiemą šalta. Taigi, kas yra žiema? (Šalta).

– Žiemą daug sniego. Taigi, žiema... (Snieguota).

- Jei žiemą yra šalnų, tai žiema ... (Šerkšnas).

– Kaip vadinasi toks reiškinys, kai ant žemės krenta daug snaigių? (sniegas).

– O dabar snaigė siūlo žaistižaidimas „Žiemos žodžiai“.Vardinsiu žodžius, jei išgirsi su žiema susijusių žodžių. Tada suplokite rankomis.

Snaigė, karštis, rogės, ledas, karštis, kumštinės pirštinės, ramunėlės, čiuožykla, nauji metai, sniego senelis, lapų kritimas, Kalėdų senelis, obuoliai, sniego mergelė, saulės vonios, sninga, slidinėjimas, čiuožimas, šalna.

- Snaigė turi kitąžaidimas „Pasirink kortelę“.Turėsite pasirinkti tik tas korteles, kurios yra susijusios su žiema. Atidžiai pažiūrėkite ir paimkite vieną kortelę. Įvardykite, ką galite veikti žiemą.

– Nors žiemą lauke šalta, galima sugalvoti daug įvairių žaidimų ir linksmybių. Nagi, pažaiskime.

Fizminutka.

Žiemą žaidžiame sniego gniūžtes

Einame per sniego pusnis

O mes slidinėjame

Čiuožiame ant ledo

Ir mes lipdome sniego mergelę

Svečias – visiems patinka žiema!

– Nebijome šalčio, vėjo, sniego, nes nuo linksmo žaidimo turime gerą, gerą sveikatą.

- Snaigė turi kitą paslaptis:

„Aš nebuvau užaugintas

Apakęs nuo sniego.

Vietoj nosies mikliai

Sudėkite į morkas.

Akys yra anglis

Rankos yra kalės.

- Kas tai? (sniego senis)

Siūlau eiti prie molberto.

- Atidžiai pažiūrėkite į nuotraukaspalyginkite sniego seneliusir pasakyk kuo jie skiriasi vienas nuo kito? (vaikai atsako: įvairių spalvų kibirai, šalikai; vienas turi kumštines pirštines, o kitas – ne; vienas viršuje, kitas apačioje; vienas turi 2 sagas, kitas – 3).

- Vaikinai, ir kodėl sniego seniai liūdi? (atsako vaikai).

Mokytojo versija:

– Ar gali bijoti ištirpti? Lauke šalta, jiems nėra ko bijoti.

Gal jiems nuobodu? Proskynoje jų buvo daug, bet kažkas atėjo ir sniego senius sunaikino.

tegul padaryti juos draugaisatsisėsti prie stalų.

Atkreipkite dėmesį į vaikų laikyseną prie stalų.

Patraukite lėkštes link savęs ir pažiūrėkite, kas ten guli. (apskritimai)

- Kokie būreliai? (balta, maža, didelė)

- Parodykite didžiausią apskritimą, mažesnį, mažiausią.

– Be to, kokia figūra yra lėkštėje? (kvadratas) Šiam sniego seniui ant galvos bus kibiras. (Paklauskite vaikų kibiro spalvos)

- Pradedame gaminti sniego senį ant mėlyno popieriaus lapo, aš tau jį perskaitysiu eilėraštis.

„Nuo pat ryto lipdo sniego senio vaikus

Sniego gniūžtės rieda, juokas jungiasi.

Žemiau yra didžiausias gabalas,

Šiek tiek – mažiau gumulėlių ant jo

Dar mažiau – galva, vos ištiesta.

Akys – anglys, nosis – morka.

Skrybėlė buvo gerai užsidėjusi.

Ryškus šalikas, šluota rankoje

Ir vaikai laimingi“.

Kol eilėraštis skaitomas, liūdnus sniego senelius nepastebimai paverskite linksmais.

- Vaikinai, dar kartą pažiūrėkite į sniego senius. Kas pasikeitė? (Kas jie tokie?) (jie tapo linksmi, džiaugėsi naujais draugais.)

Ir atminkite, kad mes mokėmės per šventęeilėraštis apie sniego senį? Papasakokime.

„Sniego senis, sniego senis

Atsirado kieme.

Nosis - morka,

Burna – bulvė

Ir kibirą ant galvos!“

Snaigė kviečia sniego seniusšokis su draugais - snaigės. (vaikai ima snaiges) Skamba muzika.

– Dabar atsisveikinkime su snaigėmis – nupūsk jas nuo delnų.



Programos turinys:
Nustatykite šių įgūdžių formavimo laipsnį:
- pavadinti ir teisingai naudoti statybos detales,
- mokėti išdėstyti plytas pagal modelį,
- pasirinkti spalvas pagal pavyzdį,
- ugdyti smulkiąją ir stambiąją motoriką, gebėjimą analizuoti, lyginti, apibendrinti,
- ugdyti norą padėti, emociškai reaguoti į kažkieno prašymą,
- ugdyti tikslumą, tikslumą atkuriant mėginį,
- lavinti vaizduotę
- tiesiais ir sukamaisiais delnų judesiais susukti ir iškočioti nedidelį plastilino gumulėlį, kad jis įgautų ovalo formos „saldainį“,
- darbe derinkite įvairias medžiagas: plastiliną, popierių („saldainį“ suvyniokite į popierinį įvyniojimą),
- gražiai pasukite laisvus saldainio popierėlio galus, pritvirtindami "saldainį" viduje

Įranga: konstravimo rinkiniai su skirtingų spalvų kaladėlėmis kiekvienam vaikui, žaislas Maša ir lokys (arba paveikslėliai) - animacinio filmo "Maša ir lokys" personažai, plastilino, modeliavimo lentos, gražių saldainių popierėlių.

Pamokos eiga:
1 dalis:
1. Vaikų emocinė nuotaika:

Pedagogas:
-O, vaikinai, tyliai, tyliai, girdžiu kažką keisto:
Kažkas čia pas mus bėga, kažkas čia pas mus skuba!
-Kas pas mus ateis, sužinosite atspėję mano mįslė:

Atsibunda pavasarį, o žiemą – po pūgos kaukimu
Miegokite sniego guolyje! (Turėti)
- Kaip tu atspėjai?
(Meška miega žiemą, jo namas vadinamas „guoliu“)

2. Staigmenos akimirka:(Pasirodo žaislinis lokys iš filmo „Maša ir lokys“).
-Vaikai, šiandien Mishka liūdna. Paklauskime jo, kas atsitiko?
"Miškino prašymas":
Meška labai nusiminusi
Miškino namas sugriuvo!
Ar mes jam padėsime?
Ar galime pastatyti namą?
-Ką galite pastatyti namą Mišai? (Iš plytų, lentų, šakų ir kt.)
-Taip, bet mes savo grupėje neturime plytų ar lentų. Ką daryti?
(Mokytojas veda vaikus prie idėjos pastatyti namą iš kubelių)

3. Praktinė dalis:
Darbo etapai:
* PAVYZDYS: (žr. diagramą) —
-Mishka nusprendė pastatyti tokį namą!
* PAVYZDŽIO ANALIZĖ, STATYBOS DUOMENŲ PAVADINIMŲ KARTOTOJIMAS:
Kokios spalvos kubelius jis pasirinko?
- Vaikinai, Miša nežino, nuo ko pradėti statyti: iš viršaus ar iš apačios?
-Eksperimentuokime. Sakykite, ar galite pradėti statyti namą nuo stogo? Kodėl?

4. Fizinė minutė:
Atsikėlėme, reikia pailsėti, papurtyti pirštus!
Kelkis, rankos aukštyn, judėk, pirštai,
Taip maži zuikiai judina ausis!
Tyliai sėliname ant kojų pirštų galų, kaip lapės klaidžioja po miškus!
Vilkas apsidairo, o mes pasuksime galvą!
Dabar sėdime tyliau, tyliau, tyliau, tarsi pelės skylėje!

* TIESIOGINĖS DARBO ATLIKIMO:
(Vaikai stato namą pagal siūlomą modelį):



*DARBO ANALIZĖ:
-Ar manote, kad Miškai patiko mūsų namai? Kodėl?

2 dalis:
-Miška kviečia svečius į naujus namus. Kaip manote, kas skuba aplankyti meškos? (Mašenka ir kiti gyvūnai nori pamatyti naujus Meškos namus).

5. Staigmenos akimirka:(Pasirodo Maša, ją sveikina vaikai ir Mishka)
-Vaikinai, bet įprasta vaišinti svečius! 2
Kaip manote, ką Maša myli labiausiai? (Saldainiai, sausainiai, uogienė ir kt.)
- Kokius saldumynus mėgsti?
- Kur gaminami saldainiai?
-Siūlau mūsų grupėje organizuoti konditerijos fabriką! Bet prieš pradėdami dirbti, pailsėkime.

6. Pirštų gimnastika:
Mergina Maša sutvarkė reikalus (rodyk nykštį)
Mergaitė Maša pasakė lėlėms:
„Servetėlės ​​turi būti servetėlių laikiklyje (nykštį sujungiame su rodomuoju pirštu)
Duona turi gulėti duonos krepšyje (prie jų pritvirtiname vidurinį pirštą)
Aliejus turi būti teptuve (prie jų pritvirtiname bevardį pirštą)
O druska?
Na, žinoma, druskos purtyklėje! (pridėkite mažąjį pirštą)
(Antrą kartą atlikite kaire ranka)

7. Praktinis darbų atlikimas:
Taigi, pradėkime gaminti saldainius!
Kokios formos yra saldainiai?

*RODYMO PAVYZDŽIS:
Kodėl saldainiai įvyniojami į saldainių popierių? (vaikų atsakymai)

* PAVYZDŽIO ANALIZĖ:
-Maša sako, kad mėgsta ovalo formos saldumynus. Kaip pagaminsime ovalų saldainį?

*DARBO ATLIKIMO ETAPAI:
vienas). Vaikai turėjo iš plastilino ridenti kamuoliuką.
2). Vaikai turėjo paversti kamuoliuką į ovalą
3). Vaikai turėjo suvynioti „saldainį“ į popierinį popierių:
keturi). Vaikai turėjo susukti laisvus saldainio popierėlio galus, pritvirtindami viduje esantį „saldainį“.
5). Savarankiškas darbas (jei yra noras, jei yra laiko).

8. Vaikų darbelių analizė ir paroda:
Paruošti „saldainiai“ išdėliojami gražioje lėkštėje.
Koks saldainių dubenėlio pavadinimas? (Vaza, saldainių dubuo).

9. Pamokos rezultatas:
-Ar jums patiko padėti Mishkai ir Mašai?
– Kas labiausiai patiko ir įsiminė? O dabar laikas atsisveikinti su Maša ir lokiu.
Kokie žodžiai vartojami atsisveikinant? Papasakokime juos Mishkai ir Mašai.

Pavadinimas: GCD santrauka apie projektavimą antroje jaunesniųjų grupėje "Į Mishka į gelbėjimą!"
Nominacija: Vaikų darželis, Paskaitų konspektas, GCD, dizainas ir rankų darbas, 2 jaunesnioji grupė

Pareigos: pirmosios kategorijos mokytojas
Darbo vieta: MDOU „Bendraus tipo darželis Nr. 121“
Vieta: Saransko miestas, Mordovijos Respublika

GCD santrauka apie projektavimą antroje jaunesniojoje grupėje: „Statome tvorą Mashenkai“.

Borovkova Vera Aleksandrovna, vyresnioji auklėtoja, MBDOU „Vaiko raidos centras – darželis Nr. 172“, Ivanovas.
Produkto aprašymas: Siūlau jums antros jaunesnės grupės vaikams skirtų tiesiogiai edukacinių užsiėmimų santrauką. Šia santrauka siekiama sukurti probleminę žaidimo situaciją, kurioje vaikai išmoksta praktiškai pritaikyti detales diagramoje (vaizdas iš viršaus) ritmiškai kaitaliojant detales.

GCD aiškinamasis raštas

UMC: Universalus mažas (stalinis) statybinis komplektas, medžiaga iš 2-3 skirtingų dydžių.
GCD tema:– Statome tvorą Mašenkai.
NOD tipas: integruota („Kalbos raida“, „Socialinė ir komunikacinė raida“, „Fizinė raida“, „Pažinimo raida“, „Meninė ir estetinė raida“).
Tema: Dizainas. Edukacinė sritis „Meninis ir estetinis ugdymas“.
Amžiaus grupė: antroji jaunimo grupė.
NOD teminės savaitės „Svečiame pas pasaką“ rėmuose.
GCD tikslas: kombinuotos tvoros statyba pagal schemą (vaizdas iš viršaus).
Užduotys:
žaidimo metu įtvirtinti įgūdžius tiksliai sujungti dalis ir išrikiuoti jas tiesia linija (takas, tvora išilgai jo);
pataisyti pagrindinių dalių pavadinimus;
supažindinti su plytų (trumpoje, siauroje pusėje) ir kubo konstravimo ritmine kaitaliojimu;
mokyti vaikus susieti savo veiksmus su instrukcijomis ir modeliu;
išmokti praktiškai panaudoti detalių primetimą diagramoje (vaizdas iš viršaus), vaizduojančioje pastato planą;
plėsti žodyną, išmokti bendrauti;
mokyti empatijos pasakos veikėjo pavyzdžiu;
ugdyti darbštumą ir tikslumą.

Žodyno darbas:
Daiktavardžių aktyvinimas: kubas, plyta, prizmė, juosta ir kt.
Dalyką apibūdinantys būdvardžiai
Priešingos reikšmės būdvardžiai: siauras, trumpas, ilgas, lygus, aukštas, platus ir kt.
Prielinksniai: in, on, for, by ir kt.
Įranga.
Dalomoji medžiaga grupei: pastato medinio konstruktoriaus detalės - 6 plytos (iš kurių viena ilga), 5 kubeliai, 1 prizmė, smulkūs žaisliukai - lėlių lizdeliai, tvoros schema (vaizdas iš viršaus).
Demonstracinė medžiaga: pastato detalės medinis konstruktorius, tvoros schema (vaizdas iš viršaus), eglutės, grybai, lėlės - Maša, Meška, Gaidys; medžiai, "stebuklingas maišelis", magnetofonas, vaikiškų dainelių garso įrašas, puošmenos medžiai miško proskynai.
Preliminarus darbas: pasakos „Maša ir lokys“ skaitymas, fizinės pamokos apie mešką mokymasis, dinamiškų pauzių mokymasis.

Tiesioginės švietėjiškos veiklos eiga

Didaktinis žaidimas „Stebuklingas krepšys“.
Tikslas: pagrindinių dalių pavadinimų tvirtinimas, galimybė pagal aprašymą rasti skirtingas pagrindinių dalių puses.

Sveiki bičiuliai! Ar tau patinka pasakos?
Atnešiau tau „Stebuklingąjį maišelį“. Ar norite sužinoti, kas ten slypi? Manau, kad ten yra žaislų.
Patikrinkime?!
(Mokytojas pakaitomis kviečia vaikus, kurie iš maišo išima pastato dalis (kubą, prizmę, plytą, strypą) ir pavadina jas.)
Parodykite siaurą trumpąją plytos pusę (braukite pirštu), siaurą ilgąją pusę, parodykite plačią ilgąją pusę.
Kuri pusė buvo parodyta? (platus ilgas.)
Parodykite prizmės trikampę pusę. Kur yra kvadratinė juostos pusė, parodyk man?
Puikiai padirbėjo!
Na štai, ir aš maniau, kad maišelis stebuklingas ir jame yra žaislų, bet buvo statybinių dalių, su kuriomis mes mokomės statyti! Bet kas tai? Žiūrėk, plyta turi kažkokį paveikslą ilgoje plačioje pusėje! Ar galite pasakyti, kas yra nuotraukoje? (Nuotraukoje parodyti pagrindiniai pasakos „Maša ir lokys“ veikėjai). Taip, krepšys tikrai pasirodė „stebuklingas“ ir, mano nuomone, kviečia eiti į pasaką!

Motyvacija.
Tikslas: vaikų motyvavimas tolesnei bendrai veiklai.

Kaip vadinasi neseniai skaityta pasaka?
Su pagrindiniais šios pasakos veikėjais nutiko visiškai kitokia istorija. Norite sužinoti, kas dar nutiko Mašai ir lokiui? (Mokytojas įjungia muzikinį akompanimentą.)
- Na, tada eikime į kelią.

Tylėk, tylėk, nekelk triukšmo
Negąsdink mūsų pasakos
/ priglausk pirštą prie lūpų, pasakyk ts-s-s /
Vienas - du - sukimas,
Atraskite save mūsų pasakoje!

Vaikai, kaip parodė mokytoja, eina ratu, aukštai iškėlę kojas, pritūpia, atsikelia ir toliau juda prie stalo.

Medžiagos, pateiktos žaidimo veiklos metu, konsolidavimas.
Tikslas: sudaryti sąlygas apibendrinti ir įtvirtinti įgytas žinias, įtvirtinti gebėjimą pasirinkti tinkamą dalį objekto statybai ir jį charakterizuoti.

Matote, kur mes esame?
(grupėje yra puošybos medžių.)

Nuėjome į miško proskyną,

Pakelkite kojas aukščiau
Per krūmus ir kauburėlius,
Per šakas ir kelmus.
Ilgai vaikščiojome
Mūsų kojos pavargusios
Dabar atsisėsk, pailsėk,
Ir vėl einam pasivaikščioti.

Žiūrėk, proskynoje kažkas yra. ateikim!
(Vienoje stalo pusėje sustatyti medžiai, grybai – miškas, kitoje – namas, pastatytas iš kubo ir prizmės, ir lėlė Maša.)
Kartą Mašenka nuėjo į mišką grybauti (mokytojas pasakoja savo istoriją), grybas po grybo, medis po medžio, todėl to nepastebima, ji nuėjo toli į mišką iš namų ir pasiklydo.
„Ai! Aha! - niekas neatsako. Maša negali rasti kelio namo. Aš verkiau.
Ką daryti? Kaip padėti merginai? Ką daryti, kad Maša nepasiklystų? Kaip aš galiu padėti jai grįžti namo? (Sukurkite takelį.)
Tai bus ilga plyta.
Kelias buvo lygus ir lygus.
Siauras ar platus?
Ilgas ar trumpas?
O kitoje miško pusėje iš duobės išropojo Miška (mokytoja rodo žaislinį Meškiuką).
Mes jums parodysime, kaip lokys išlipo iš duobės.

Fizkultminutka.
Tikslas: nuovargio prevencija, vaikų darbingumo atkūrimas, sveikatos apsauga.

(Mokytojas įjungia muzikinį akompanimentą.)

Meška išlipo iš duobės,
Pažiūrėjo į duris.
Jis išsitiesė iš miego:
Pavasaris vėl atėjo pas mus.
Norėdami greitai įgyti jėgų
Meška pasuko galvą.
Pasviręs pirmyn ir atgal
Čia jis vaikšto per mišką.
Meška ieško šaknų
Ir supuvę kelmai.
Juose yra valgomų lervų -
Vitaminai lokiui.
Pagaliau lokys pavalgė
Ir jis atsisėdo ant rąsto.
/Vaikai pagal tekstą kartoja mokytojo judesius ir taria žodžius/.

Probleminės situacijos kūrimas.
Tikslas: aktyvinant vaikų protinę veiklą, skatinant juos savarankiškai ieškoti atsakymo į probleminę situaciją.

Štai toks Meškiukas eina per mišką ir nori sugriebti Mašenką ir nuvežti į duobę – savo namus!
Mašenka nubėgo mūsų taku į namą, o lokys ruošėsi ją pasivyti.
Maša atbėgo ir pasislėpė namuose.
Palikime Mišką ir sėskime prie stalų.
Vaikinai, kaip padėti Mašenkai? Ką daryti, kad lokys nepatektų į jos namus?
Jei vaikams kyla sunkumų, mokytojas užduoda pagrindinį klausimą:
Ką statysime aplink namą? (Tvora.)

Konstrukcijos paaiškinimas ir demonstravimas.
Tikslas: supažindinimas su ritmine kaitaliojimu statant plytas (trumpoje, siauroje pusėje) ir kubą.

Pažiūrėkite, kaip aš statau tvorą Mašai prie tako. Imu plyta ir dedu ant siauros trumposios puses, prie jos dedu kubu, dedu detales arti viena kitos, vel dedu plyta ant siauros trumposios puses, tada kubas ir pan.
Prie mano tvoros atskrido Gaidys (mažas žaislas) ir dainavo: „Ku-ka-re-ku!“ Jis nustebo: „Ir iš kur tokia graži tvora? Kaip ji buvo pastatyta?
Pasakyk Petushka, kaip pastatyti šią tvorą?

Praktinė dalis.
Tikslas: išmokti veikti pagal modelį, išlaikant vaikų savarankiškumą, įtvirtinant įgūdžius tiksliai sujungti dalis ir išrikiuoti jas tiesia linija.

Tvorą statysite pagal schemą – vaizdas iš viršaus (demonstracija lentoje).
Raskite ilgą plytą ir padėkite ją ant stalo – tai kelias.
Padėkite schemą prieš takelį, ant jo įdėsite detales.
Padėkite Mašai pastatyti tvorą! Su Cockerel patikrinsiu, kaip teisingai statysite tvoras.
Savarankiškas vaikų darbas.
(Darbo eigoje pedagogas skatina vaikų veiklą, nukreipia juos taisyti klaidas tikslinių klausimų pagalba).
Iš kokių dalių statysime namą (kubo ir prizmės)?
Pastatykite namą už tvoros.

Vaidmenų žaidimas „Pas mus atvyko svečiai“.
Tikslas: išmokti įveikti paprastą siužetą statybose, plečiant vaikų žodyną.

Meška pamatė tvorą ir grįžo į mišką į savo guolį.
Ir Maša išėjo iš namų, ji džiaugiasi ir dėkoja, kad išgelbėjai ją nuo lokio!
Kiekvienas iš jūsų atvyks aplankyti Cars merginų. Atspėk, kas tai?

Namuose gyvena draugės
Visi yra panašūs vienas į kitą.
Scarlet šilko nosinė.
Ranka remiasi į medinius šonus.
Truputį paraudo
Spalvinimo puslapiai… (matrioška).

Jie mėgsta žaisti kieme už tvoros.
Žaisk su jais!
(Mokytojas išdalina lizdines lėles, skambant muzikai deklamuoja eilėraščius ir parodo žaidimo elementus su lizdinėmis lėlėmis).

Pūskite vamzdžius, plakite šaukštus!
Pas mus atvyko matrioškos.
mediniai šaukštai,
Raudonos lizdinės lėlės.

Taku ėjo draugės
Jų buvo nemažai:
Dvi Matryonos, trys Matrioškos
Ir viena Matrioška.

Pelytę sutiko draugės
Ir jie pasislėpė vienas kitame.
O kas liko
Labiausiai išsigandęs.

Pamokos rezultatas su refleksijos elementu.
Tikslas: sudaryti sąlygas įvertinti vaikų pastangas konstruktyvioje veikloje; kruopštumo ir tikslumo valant detales ugdymas.

Džiaugiuosi už Jus, tvoros gavosi gražios, detalės tiksliai nustatytos! Ar tau patinka tavo tvoros?
Suplokime rankomis!
Matryoškoms taip pat labai patiko žaisti su jumis! Maša su mumis atsisveikina ir visiems sako: „Ačiū!“.
Atsisveikinkime su Maša!
O mums laikas iš pasakos grįžti į darželį!

Vienas du trys,
Apsisuk
apsižvalgyti
Vėl atsirask grupėje!

Štai mes iš pasakos į darželį!
Ką tu statei?
Kokios dalys buvo panaudotos statant tvorą?
Iš ko jie buvo pastatyti?
Kam jie padėjo?
Dabar galite savarankiškai statyti tvoras grupėje iš plastikinio konstruktoriaus.
Tačiau norint atlikti tolesnę veiklą grupėje, reikia pašalinti visas dizainerio detales.

Na, dabar eikime prie reikalo,
Turite pašalinti detales
Išvalykite ir nesulaužykite
Rytoj vėl žaisime!
Tyliai ir atsargiai sudėkite gabaliukus į dėžutes.

Iki pasimatymo, vaikinai!



Grįžti

×
Prisijunkite prie perstil.ru bendruomenės!
Susisiekus su:
Aš jau užsiprenumeravau „perstil.ru“ bendruomenę