Eilėraščiai apie saulę 1 jaunių grupė. Tema: „Mokymasis vaikiško eilėraščio“ Saulė yra kibiras. Rusų liaudies slapyvardis „saulės kibiras“

Prenumeruoti
Prisijunkite prie perstil.ru bendruomenės!
Susisiekus su:

Julija Gorozhantseva
Kalbos ugdymo pamoka antros jaunesnės grupės vaikams (3 gyvenimo metai). Vaikiško eilėraščio „Saulės kibiras“ skaitymas

Tikslas: pristatyti vaikai su rusų liaudies pramogomis, mokyti atidžiai klausytis ir suprasti perskaityto prasmę, aktyvinti žodyną, supažindinti vaikai su pavasario ženklais, pataisykite drabužių pavadinimą.

Medžiaga: lėlė žieminiais rūbais, molbertas, magnetukai, nupiešta ant lapelio Saulė iškirpti iš mėlyno popieriaus debesų.

Pamokos eiga:

Vaikai eina į grupė ir atsisėsti ant kėdžių.

Mokytojas įveda grupė lėlė ir atkreipia dėmesį vaikai, kaip ji apsirengusi:

- "Vaikinai, pažiūrėkite, ką lėlė vilki?" (kepurė, šalikas, batai, paltas)

- "Gerai padaryta! Pasakyk man, kokia valanda metų rengiasi taip šiltai?"(žiema, kai šalta, kai jokios saulės)

- "Taip, gerai padaryta! Ar norite, kad greičiau ateitų pavasaris ir pasidarytų šilta?" (Taip)

– Kas bus pavasarį? (tirpsta sniegas, teka upeliai, čiulba paukščiai)

- "Teisingai. Kodėl sniego gniūžtė tirpsta?" (darosi šilta) saulė šviečia)

- "Šauniai padirbėta! Saulė šviečiaŠyla ir sniegas tirpsta!

- „Vaikai, pažiūrėkite čia (atkreipia dėmesį į molbertą, ant kurio pritvirtintas Saulė, a saulę dengia debesys). Kas slepiasi už debesų? (Saulė)

-"Teisingai! Saulė! ar norėtum Saulė verčiau išėjo dėl debesų? (Taip)

-"Eime Saulė! Tam turime pasakyti saulės rimas!"

Mokytojas skaito vaikiškas eilėraštis:

« Saulės kibiras

Pažiūrėk pro langą.

Sunshine suknelė,

Parodyk man raudoną!

Saulė yra kibiras

Greitai pakilk

Apšviesk, sušilk

Veršeliai ir ėriukai

Ir vaikinai!

– „Žiūrėk, kažkas saulė neišeina pasikvieskime jį kartu?"

Mokytojas skaito vaikiškas eilėraštis, o kaip su vaikais kartoti chore.

-O, vaikinai, žiūrėk, pasirodė saulė!" (mokytojas pašalina vieną debesį ir rodoma dalis saulės šviesa)

„Perskaitykime dar kartą. vaikiškas eilėraštis, į Saulė atėjo pas mus visiškai?"

Skaityti vėl smagu, ir saulė išeina iki galo.

- "Kokie jūs geri bičiuliai! Man patiko saulė, kaip mes ją vadinome!"

– „Pažiūrėkite į mūsų svečią (mokytoja atkreipia dėmesį į lėlę ir nusiima kepurę bei šaliką) Išlindo saulė, pasidarė šilta, o krizale tapo karšta!

- "O dabar lėlė mus kviečia žaisti! Ar tu nori!" (Taip)

- "Žaidimas vadinamas" saulė ir lietus"(mokytojas paaiškina vaikams žaidimo taisykles ir veda žaidimą)

- "Gerai padaryta! Kaip gerai jie žaidė! Padėkokime lėlytei ir atsisveikinkime!" (vaikai atsisveikina su lėle ir išeina grupės)

RUSŲ LIAUDIES VADINIMAS „SAULĖS KIARAS“.

Tikslai: pristatyti rusų liaudies slapyvardį „Saulės kibiras“, praturtinti ir suaktyvinti žodyną, lavinti intonacinę kalbą, atmintį.

Medžiagos ir įranga: iliustracija rusų liaudies slapyvardžiui, flanelgrafas, figūrėlės flanelgrafui (saulė, trobelės fasado maketas).

1. Laiko organizavimas.

Mokytoja su vaikais stovi prie lango, saulėtą dieną stebi gamtą.

Auklėtojas. Taip baigėsi liūtys, kurios palaistė žemę vandeniu. O dabar danguje ryškiai šviečia saulė, ir nuo jos šviesos viskas aplink atrodo šventiškai. Tačiau saulė ne tik apšviečia, bet ir šildo. Ištieskite rankas link saulės spindulių ir pajusite jų šilumą. Todėl laukiame saulėtų dienų.

2. Pagrindinė dalis. Rusų liaudies burtažodžių skaitymas.

Auklėtojas. O kad saulė nepamirštų pabusti ryte ir suteiktų mums savo šilumos, žmonės sukūrė tokį užrašą:

Saulės kibiras!

Greitai pakilk

Apšviesk, sušilk

Veršeliai ir ėriukai

Daugiau vaikinų.

Ryte atsidarome langus ir matome, kad saulė jau pabudo.

Mokytoja parodo trobelės fasado su uždarytomis langinėmis maketą ir perskaito pirmas tris užkalbėjimo eilutes, tada kviečia vaikus jas ištarti. Po to mokytoja atidaro langines, vaikai mato saulę lange. Žaidimą galima kartoti 2-3 kartus.

Kūno kultūra "Saulės pabudimas"

1. „Taip teka saulė“ – ir. p .: pritūpęs, nuleidęs rankas. Lėtai kelkite rankas į priekį ir pakelkite kiekvieną žodį.

    „Aukščiau, aukščiau, aukščiau“ – ir. p .: stovi, rankos viršuje yra atskirtos į šonus. Liemuo žemyn, rankos ant kelių, grįžkite į ir. P.

    „Saulė leisis naktį“ - ir. p: tas pats. Pritūpkite, nuleiskite rankas.

    "Žemiau, žemiau, žemiau" - ir. p .: pritūpęs, nuleidęs rankas. Galvos judesiai žemyn – aukštyn – žemyn.

    „Gerai, gerai“ – ir. p.: stovi. Suplok rankomis.

    „Saulė juokiasi“ – ir. p .: stovi, rankos ant diržo. Kūno posūkiai į dešinę ir į kairę.

    „Ir gyvenimas po saule smagiau“ - ir. p: tas pats. Apsisukimas vietoje viena kryptimi, o paskui kita kryptimi. (Pakartokite 2 kartus.) (S. A. Davydova.)

3. Atspindys. P / ir „Saulė ir lietus“.

Išlindo saulė ir baltos ramunės

Blizga pievoje. Vemju skrendant.

Sutiksiu saulę, nupinsiu vainiką,

bėgu ant žolės. Aš pynsiu saulę. K. Ibrjajevas, L. Kondratenko

Vargu ar yra žmogaus, kuris nebūtų girdėjęs apie lopšelio naudą mažiems vaikams. Rimai puikiai lavina kalbą, dėmesį, vaizduotę, atmintį, žodžiu, turi teigiamą poveikį visų pažinimo procesų vystymuisi. Mama, dainuojanti kūdikiui dainelę ar pasakanti linksmą eilėraštį, to nepastebėdama įskiepija vaikui meilę rusų kalbai, gyvam žodžiui. Dabar darželyje vaikų darželių naudojimas klasėje būtinai įtrauktas į ugdymo programą, kuri leidžia padidinti vaikų kalbos išsivystymo lygį.

1 jaunių grupė

Mūsų antys ryte -
Kvak-kvak! Kvak-kvak!
Mūsų žąsys prie tvenkinio -
Cha-ha-ha! Cha-ha-ha!
Ir kalakutas kieme -
Kamuoliukas-kamuolys! Baldy-balda!
Mūsų gulenki aukščiau -
Grru-grru-grru-u-grru-u!
Mūsų viščiukai lange -
Kko-kko-kko-ko-ko-ko-ko!
Ir kaip gaidys
Anksti-anksti ryte
Dainuosime ku-ka-re-ku!

Katė nuėjo į turgų
Nusipirkau katės pyragą.
Katė išėjo į gatvę
Nupirkau bandelę katei.
Ar pati valgai?
Arba numušti Mašenką?
Įkandsiu pati
Taip, aš paimsiu ir Mašenką.

Mūsų Maša maža,
Ji vilki raudoną kailinį,
Bebro kailis.
Maša juodarankė.

Agurkas, agurkas,

Agurkas, agurkas,

Neik iki to galo

Ten gyvena pelė

Tavo uodega nukąs

bėgo per mišką
Lapė su dėžute.
- Kas yra dėžutėje?
- miško grybai,
grybų grybai
Sūnui, dukrai.

Kiškis Jegorka
Įkrito į ežerą
Bėk žemyn nuo kalno!
Išgelbėk Jegorką!

O, dudu-dudu-dudu,
Varnas sėdi ant ąžuolo.
Jis groja trimitu
Jis groja trimitu
Sidabro spalvos.
Pasuktas vamzdis,
paauksuotas,
Daina gera
Istorija sudėtinga.

Čiki-čiki, kitki

Čiki-čiki, kitki
Beržinės lazdelės
Išskrido du paukščiai

patys maži,
Kaip jie skrido

Visi žmonės žiūrėjo
Kaip jie atsisėdo

Visi žmonės buvo nustebinti!

Dėl miško, dėl kalnų
Senelis Egoras ateina.
Senelis Egoras ateina.
Pats ant kumelės
žmona ant karvės
vaikai ant veršelių,
Anūkai ant ožkų.
Nusikėlė nuo kalnų
uždegė ugnį,
Jie valgo košę
Klausyk istorijos...

Saulės kibiras,
Pažiūrėk pro langą!
Saulė, apsirenk
Raudona, parodyk save!
Lietus-lietus,
Pilti pilnai
maži vaikai
Šlapias!
vaivorykštės lankas,
Neleiskite lietui!
Nagi saule
varpinė

2 jaunių grupė

Pirštas - berniuk, kur tu buvai?
Su šiuo broliu nuėjau į mišką.
Su šiuo broliu viriau kopūstų sriubą.
Su šiuo broliu valgiau košę.
Dainavau dainas su šiuo broliu.

Aš einu pas močiutę, pas senelį

Ant žirgo, su raudona kepure,
Ant lygaus tako
Ant vienos kojos
Senuose batuose
Ant duobių, ant iškilimų,
Viskas tiesiai ir tiesiai
Ir tada staiga... į skylę
Boo!

Atėjo naktis
Tamsa atnešė;
Gaidys užsnūdo
Kriketas dainavo.
Jau per vėlu, sūnau
Atsigulkite ant statinės
iki
Užmigti...

Voverė sėdi ant vežimėlio
Ji parduoda riešutus
lapė sesuo,
Žvirblis, zylė,
Penktas riebus lokys,
ūsuota Zainka,
Kam rūpi
Kam į skarelę
Kam rūpi.

šarka-šarka

virtos košės,
maitino vaikus,
Aš daviau tai
Aš daviau tai
- Kur buvai?
Medienos nepjovė
Neįjungė viryklės
Nevirė košės
Jis atėjo vėliau nei visi.

Taip, kachi-kachi-kachi
Žiūrėk, beigeliai, kalachi.
Žiūrėk, beigeliai, suktinukai,
Nuo karščio, nuo orkaitės kaitros.
Kaitros karštyje iš orkaitės,
Visi paraudę, karšti.
Rooks atskrido čia
Pasiėmė ritinius.
Likome su ėriukais.

Tili-bom! Tili-bom!
Katės namas dega!
Užsidegė katės namas
Yra dūmų stulpelis!
Katė išėjo!
Jos akys iššoko.
Vištiena bėga su kibiru
užlieja katės namus,
O arklys - su žibintu,
O šuo - su šluota,
Pilkasis kiškis su lapeliu
Kartą! Kartą!
Kartą! Kartą!
Ir ugnis
Užgeso!

Kitty-Murisonka,
Kur buvo?
– Malūne.
- Kitty-Murisonka,
Ką ji ten veikė?
- Susmulkinau miltus.
- Kitty-Murisonka,
Kas buvo kepama iš miltų?
- Meduoliai.
- Kitty-Murisonka,
Su kuo valgėte meduolius?
- Vienas.
- Nevalgyk vienas!
Nevalgyk vienas!
Nevalgyk vienas!

Chiki chiki chikalochki
Vania joja ant lazdos
O Dunja yra vežimėlyje,
Skaldo riešutus.

Kaip mūsų katė
Paltas labai geras
Kaip katės ūsai
nuostabus grožis,
drąsios akys,
Dantys balti.

Skruzdėlės žolė pakilo iš miego,
Zylė paėmė grūdus,
Zuikiai - kopūstams,
Pelės - plutai,
Vaikai skirti pienui.

Boružė
Juoda galva.
Skrisk į dangų
Atnešk mums duonos.
Juoda ir balta
Tik ne karšta

Šešėlis-šešėlis-prakaitas,
Virš miesto yra tvora.
Gyvūnai sėdėjo ant tvoros.
Gyrėsi visą dieną.
Lapė pasigyrė:
– Aš esu graži visam pasauliui!
Bunny pasigyrė:
- Eik, pasigauk!
Ežiukas gyrėsi:
- Mes turime gerus paltus!
Meška pasigyrė:
- Aš moku dainuoti dainas!


Ryabushka vištiena,
kur tu nuėjai?
- Prie upės.
- Ryabushka vištiena,
Kodėl nuėjai?
- Už vandens.
- Ryabushka vištiena,
Kam tau reikia vandens?
- Laistykite viščiukus.
- Ryabushka vištiena,
Kaip vištos prašo vandens?
- Pi-pi-pi-pi-pi-pi-pi-pi!

Lietus daugiau lietaus
Žolė bus storesnė
Bus žali lapai
Uogos bus raudonesnės.

vaivorykštės lankas,
Neleiskite lietui
tegul

Saulė yra varpas.

vidurinė grupė

Mūsų laumžirgis ožys
Kažkas protingo buvo:
Jis vaikščiojo vandeniu
Taip pat virė košę
Jis taip pat minko tešlą.
Jis minko tešlą
Ir pamaitino ožkas.
Jis pamaitino ožkas ir pasakė:
„Valgyk, ožkos,
maži vaikai,
Košė-kūdikis
Taip, saldūs blynai"

Žąsys, žąsys
Raudonos letenos!
Kur buvai
Ką tu matei?
- Mes matėme vilką:
Vilkas paėmė žąsiuką,
Taip, pats geriausias
Taip, didžiausias!
- Jūs žąsys, žąsys,
Raudonos letenos!
Sugnybk vilką -
Išgelbėk žąsį!

bailus zuikis
Jis perbėgo per lauką.
Įbėgo į sodą
Rado morką
Sėdi, kramto
Eik šalin -
Savininkas ateina.

Kojos, kojos, kur tu buvai?
Jie ėjo į mišką grybauti.
Kokie tu robotai rašikliai
Rinkome grybus.
Ar jūs, vaikinai, padėjote?
Ieškojome ir žiūrėjome
Visi kelmai apsidairė.
Čia yra Vanyushka su grybeliu,
Su baravykais

Šiandien yra visa diena
Visi gyvūnai veikia:
lapė-sesuo
jis siuva paltą,
Meška atsisėdo, senas senelis,
Batas beldžiasi.
O šarkos baltasparnis Mušekas nuvažiuoja.
Meška Maša Verda košę vaikams.
Kiškis po medžiu
Šluota šluota.
Katė drasko žievę,
Katė audo batus.
Basomis kojomis pelkėje
Kulikas vaikšto su personalu.

Saulės kibiras,
Pažiūrėk pro langą!
Saulė, apsirenk
Raudona, parodyk save!
Lietus-lietus,
Pilti pilnai
maži vaikai
Šlapias!
vaivorykštės lankas,
Neleiskite lietui!
Nagi saule
varpinė

Ėriukai
Vaikščiojo po miškus
Klaidžiojo po kiemus
Jie grojo smuiku
Vania nusijuokė.

Ir pelėda iš miško
Akys ploja-ploja.
Ir ožka iš tvarto
Topas su peiliu

Per tiltą eina lapė
Neša ryšulį krūmų,
Kodėl ji serga?
Įkaitinkite orkaitę.
Kodėl jai reikia kepti?
Gaminti vakarienę.
Kodėl pietūs?
Pamaitinkite svečius.
O kas tie svečiai?
Meška ir žmona, taip ežiukas, taip katė
Taip, mes su tavimi.

Katė nuėjo prie krosnies
Rado puodą košės
Ant kalachi orkaitės
Kaip ugnis karšta
Meduoliai kepami
Katės letenos neduodamos

raudonas kibiras,
Pakilk aukštai
Skirkite toli:
Į tamsius miškus
Ant žalių bortų,
Prie upės, į laukus,
Į mėlynas jūras
Į žalią sodą
Ir visiems sąžiningiems žmonėms.

Vyresnioji grupė

Kaip plonas ledas
Iškrito baltas sniegas.
Iškrito baltas sniegas
Vairavo Vanyushka draugas.
Vania važiavo, skubėjo,
Nuo arklio gerumo krito.
Vanya krito ir meluoja,
Niekas nebėga pas Vaniją.
Pamatė dvi merginos
Jie nubėgo tiesiai pas Vaniją,
Jie pasodino Vaniją ant žirgo,
Kelias buvo parodytas.
Parodė kelią,
Taip, jie nubaudė
Kaip sekasi, Ivanai?
Nesižvalgyk aplink!

Nikolenka žąsis
Šokinėja palei krantą
Gaudo baltą žuvį
Maitina močiutę.
sena močiutė,
Močiutė gera.
Mėgsta žuvį
O anūkė – balandėlė.
Glostymas ant galvos
Jis siuva jam naujus drabužius.

Aš linksminu kaiščius

Miestu sode,

Sodinu kopūstus

Sodinu baltą

Linksmas

Rooks – Kirichi

Skrisk, skrisk

draugiškas pavasaris

Nešiok, nešiok!

Tu, šaltis, šaltis, šaltis,

Nerodyk nosies!

Greitai eik namo

Pasiimk šaltį su savimi.

Ir pasiimsime roges

Eisime į gatvę

Sėskim į roges

- paspirtukai.

Kaip močiutės ožka
Varvaruškos žilaplaukė

koks jis buvo protingas
Pats vaikščiojau ant vandens
jis pats užkūrė krosnį,
Pats viriau košę
maitino mano senelį ir močiutę.

Tu beldai į ąžuolą,

Ateina mėlynas siskinas.

Prie siskino, prie čiženkos,

Raudonplaukis ketera,

Ir ant mažos letenėlės

Scarlet batas.

Siskinas skrido po saule

Ir linktelėjo galva.

anksti rytą
Piemuo: "Tu-ru-ru-ru!"
Ir karvės su juo dera
Suveržtas: "Moo-mu-mu!"
Tu, Burenuška, eik
Pasivaikščiokite atvirame lauke
Ir grįžk vakare
Duok mums pieno atsigerti

Boružė,
juoda galva,
Skrisk į dangų
Atnešk mums duonos
Juoda ir balta
Tik ne karšta.

Tu jau paukštis
Tu skrendi!
tu skrendi
Ant mėlynos jūros
Tu imk
spyruokliniai raktai,
Užrakink žiemą
Atrask vasarą!

Nuryti, nuryti,

Mielas žudikas banginis,

Kur tu buvai,

su kuo atėjai?

Buvo anapus jūros

Aš gavau pavasarį

Nešu, atnešu raudoną pavasarį!

Lietus, lietus, dar smagiau
Lašinkite, lašinkite, nesigailėkite!
Tik nesušlapinkite mūsų!
Veltui nesibelsk į langą -
Purkšti į lauką daugiau:
Žolė taps storesnė!
Lietus, lietus ir dar daugiau
Žolė bus storesnė.
Lietus, lietus, sunkiau
Sodas tu – mūsų laukai.

Pedagogas: Vaikinai, ar žinote, kaip jūsų seneliai vadino saulę? Ar nori klausytis? Tada atsisėskite ant kelmų – kėdžių ir atidžiai klausykite.

"Saulė yra kibiras,

Greitai pakilk

Apšviesk, sušilk

Veršeliai ir ėriukai

Daugiau vaikinų!

Pedagogas: Apie ką čia pokštas? Vaikinai, ar jums patiko pokštas? kas tau patiko labiausiai? Kodėl?

(vaikų atsakymai)

Pedagogas: Vaikinai, galite nupiešti šį vaikišką eilėraštį. Pažiūrėk, kaip aš tai padariau.

Nes visiems reikia saulės ir veršelių, ir ėriukų, ir mažylių. Ar nori su manimi pasikviesti saulę? Pakartokite po manęs, ir nuotraukos mums padės.

(Vaikai kartu su mokytoja nuo mnemoninio stalo skaito eilėraštį.)

Pedagogas: Kažkas, ko nepažadina saulė. Dar kartą kartu ir linksmai paprašykime, kad saulė pabustų.

(Jie vėl skaito choru, tada, jei nori, vienas vaikas skaito su mokytoju. Virš ekrano pasirodo saulė.)

Vaikinai, žiūrėk, saulė pabudo! Greitai kelkis nuo kelmų! Pasakyk man, kas yra saulė?

Vaikai: švytintys, šviesūs, gražūs, dideli, šilti, geltoni, meilūs.

Pedagogas: Darykime mankštą su saule, kad ji mums šviestų visą dieną!

(Fizinis lavinimas „Saulė“)

„Saulė pakilo anksti ryte,

Visi vaikai buvo paglostyti

(pakelkite rankas į viršų, ištieskite, rankomis pasigaminkite „žibintus“)

Krūtinės glostymas

(masažuokite „taką“ pirštais iš apačios į viršų)

Glostydamas kaklą

(nykščiais glostykite kaklą iš viršaus į apačią)

Nosies glostymas

(rodomuoju pirštu masažuojate nosies sparnus)

Glosto kaktą

(nuvalykite pirštus nuo kaktos vidurio iki smilkinių)

glostyti ausis,

(trina ausų spenelius)

Rankenėlių lyginimas

(trina delnus)

Taip mūsų vaikai deginasi!

(pakelk rankas aukštyn)

Pedagogas: Vaikinai, kol mes žaidėme, saulė sušildė visus šio miško gyvūnus ir jie atsiuntė mums savo nuotraukas ir savo jauniklių nuotraukas. Bet čia yra problema, viskas sujaukė. Kaip manote, ką su jais dabar reikėtų daryti?

Vaikai: Turime padėti jaunikliams grįžti pas mamą.

Pedagogas: Gerai. Ir pasirinkite jiems nuotraukų rėmelį. Atidžiai klausytis.

(žaidimas „Vienas – daug“)

„Kas kaip lapė sėlino paskui mamą? O jei jų per daug?

Vaikai: lapės jauniklis, jaunikliai, raudonosios lapės kailiniai. (Pasirinkite nuotraukų rėmelį)

Pedagogas: „Kas bėgo paskui mamą kaip vilkas? O jei jų per daug?

Vaikai: vilko jauniklis, vilko jaunikliai, vilko kailis pilkas. (Pasirinkite nuotraukų rėmelį)

Pedagogas: „Jidamas paskui mamą kiškiu... kas? O jei jų per daug?

Vaikai: kiškis, kiškis, kiškis turi baltą kailinį. (Pasirinkite nuotraukų rėmelį)

Pedagogas: „Kas sekė meškos motiną... kas? O jei jų per daug?

Vaikai: meškiukas, jaunikliai.

Auklėtoja: Vaikinai, meškutei ir jaunikliams parinksiu foto rėmelį, nes meškiukas rudas. Tai mums naujas žodis, tarkime jį visi kartu.

Vaikai: „Rudasis lokys“.

Pedagogas: Vaikinai, kaip šiuos gyvūnus galima pavadinti vienu žodžiu?

Vaikai: laukiniai gyvūnai.

Pedagogas: Ar manote, kad laukiniai gyvūnai turi namus?

Pedagogas: Kaip vadinasi lapės namas?

Vaikai: Nora.

Pedagogas: Koks gyvūnas gyvena po krūmu?

Vaikai: Kiškis gyvena po krūmu.

Pedagogas: O kur meška miega visą žiemą?

Vaikai: angoje.

Pedagogas: Gerai padaryta. Tanke gyvena vilkė su jaunikliais. Tai, vaikinai, mums sunkus žodis ir naujas. Sakykime visi kartu „vilko guolis“.

(choraliniai ir individualūs atsakymai)

Pedagogas: Gerai padaryta. Vaikinai, vilkas turi stiprias kojas, greitai bėga. Ką turi lapė?

Vaikai: Lapė turi ilgą pūkuotą uodegą.

Pedagogas: Parodykite, kaip vaikšto lokys. Kodėl?

Vaikai: Meškos šleivapėdystė.

Pedagogas: Ką turi kiškis?

Vaikai: Kiškis turi dideles ausis.

Tiesioginė edukacinė veikla su mažais vaikais

rugsėjis

1-oji pamoka

Tema: Skaitant rusų liaudies slapyvardį „Saulė yra kibiras“

Tikslas: Supažindinti su rusų liaudies slapyvardžiu „Saulė yra kibiras“, praturtinti ir suaktyvinti žodyną, lavinti intonacinę kalbą, atmintį.

Įrankiai: iliustracija rusų liaudies slapyvardžiui „Saulė – kibiras, flanelografas arba magnetinė lenta, figūrėlės (saulė, trobelės fasado išplanavimas).

Insultas:


  1. Laiko organizavimas.
Mokytoja su vaikais saulėtą dieną stovi ir stebi gamtą.

  1. Pagrindinė dalis.
Pedagogas: Vaikinai, žiūrėk, šiandien nelyja, šviečia saulė. O kad saulė nepamirštų pabusti ryte ir suteiktų mums savo šilumą, žmonės sukūrė tokį šauksmą:

Saulė yra kibiras

Greitai pakilk

Apšviesti - šilta -

Veršeliai ir ėriukai

Daugiau vaikinų.

Ryte atsidarome langus ir matome, kad saulė jau pabudo.

Mokytoja parodo trobelės fasado su uždarytomis langinėmis maketą ir perskaito pirmuosius užkeikimo žodžius, tada kviečia vaikus juos ištarti. Po to mokytoja atidaro langines ir vaikai mato saulę lange. Žaidimą galima kartoti 2-3 kartus.

Kūno kultūra "Saulės pabudimas"

Pedagogas: Pažadinkime ir saulę.


  1. „Štai kaip teka saulė“ - pradinė padėtis: pritūpęs, nuleidęs rankas. Lėtai atsistokite, pakelkite rankas į priekį ir pakelkite kiekvieną žodį.

  2. „Aukščiau, aukščiau, aukščiau“ - pradinė padėtis: stovinčios rankos viršuje yra išskleistos.

  3. „Saulė leisis naktį“ – pradinė padėtis: pritūpkite, nuleiskite rankas.

  4. „Žemiau, nuleisk, žemyn“ - pradinė padėtis: pritūpimas, rankos žemyn. Judesiai žemyn galva.

  5. „Gerai, gerai“ – pradinė padėtis: Stovint. Suplok rankomis.

  6. „Saulė juokiasi“ - pradinė padėtis: stovint. Rankos ant diržo. Kūno posūkiai į dešinę – į kairę.

  7. „Ir gyvenimas po saule smagiau“ – pradinė padėtis: stovint. Apsisukite vietoje viena kryptimi, tada kita kryptimi (kartokite 2 kartus).
Rezultatas:

Pedagogas: „Kokie jūs geri bičiuliai, pažadinote saulę. Džiaukimės ir suplokime rankomis.

2 pamoka

Tema: A. Barto eilėraščio „Meška“ skaitymas.

Tikslai: Supažindinkite vaikus su eilėraščio turiniu. Apsvarstykite piešinius - iliustracijas, išgirskite ir supraskite mokytoją, lavinkite kalbą (ištarkite suaugusiojo vardu).

Įrankiai: Žaislinis meškiukas, šalikas.

Insultas:


  1. Laiko organizavimas.
Pedagogas: „Šiandien pas mus ateis svečias. Jis pasislėpė po mano nosine, bijo, kad jį neįžeisi. Jis turi gauruotą rudą paltą. Žiemą jis miega duobėje, o vasarą mėgsta vaišintis avietėmis ir medumi. Sužinokime, kas pas mus atėjo?

(Jei vaikai žaislo neatpažino iš aprašymo, mokytojas šiek tiek atplėšia skarelę, parodo dalį žaislo, pavyzdžiui, meškiuko letenas).

Šiandien turime meškiuką.


  1. Pagrindinė dalis. Eilėraščio skaitymas.
Pedagogas: Klausykite eilėraščio apie lokį.

Numetė mešką ant grindų

Jie nukirto meškos leteną.

Aš jo vis tiek nepaliksiu

Nes jis geras.

Tada mokytojas siūlo apsvarstyti eilėraščio iliustracijas.

Kas yra paveikslėlyje?

Kas nuplėšė meškos leteną?

Kas pasigailėjo Mishkos?

Mokytojas dar kartą perskaito eilėraštį, kviečia vaikus užbaigti frazes (chore arba individualiai).

Meškiukas pavargo sėdėti, pasivaikščiokime su juo.

Fizinis lavinimas:

Šleivapėdis lokys vaikšto per mišką,

Renka spurgus, dainuoja daineles.

Guzas atšoko tiesiai į lokio kaktą.

Meška supyko ir spyrė į viršų!

Pamokos pabaigoje mokytoja patikslina, kas šiandien atvyko jų aplankyti.

3 pamoka

Tema: Skaitant Y. Tayto kūrinį „Kubas į kubą“

Tikslai: susipažinti su darbo turiniu. Ugdykite atmintį, išmokite aiškiai ir taisyklingai tarti žodžius, atidžiai klausykite mokytojo ir supraskite, kas skaitoma.

Įrankiai: vidutinio dydžio kubeliai.

Insultas:


  1. Laiko organizavimas.
Mokytojas atkreipia dėmesį į tai, kad ant stalo yra daug įvairiaspalvių kubelių.

Daugelis pastatų gali būti pagaminti iš kubų (namas, bokštas). Reikia žaisti kartu. Klausykite, kas nutiko mergaitei Mašai ir berniukui Mišai.

2) Pagrindinė dalis: Kūrinio skaitymas.

Mokytojas pasakoja ir parodo:

Maša deda kubą ant kubo, kubą ant kubo, kubą ant kubo. Pastatė aukštą bokštą. Miša atbėgo.

Duok man bokštą!

Duok man kubą!

Paimkite vieną kubą.

Miša ištiesė ranką ir sugriebk žemiausią kubą. Ir akimirksniu – trenksmas – barškutis – ir visas bokštas sugriuvo.

Štai istorija, kuri nutiko.

Pedagogas: Ir dabar jis padės man pastatyti bokštą ... (šaukia mergaitę)

Vėl ji pasakoja apie darbą, o mergina stato. Pasakojimo pabaigoje mokytojas pats paima apatinį kubą.

Vaikinai, kodėl bokštas sulaužytas? (vaikų atsakymai)

Fizkultminutka.

Vaikai, paimkite du kubelius. Mes žaisime su jumis.

Statome namą, didelį namą

Jis yra su veranda ir kubu apie kubą su vamzdžiu

Trankyti - trankyti - belsti - belsti

Pastatė didelį namą pakelkite rankas

Ten gyvena: tėtis, mama, mergaitės ir berniukai.

Statome namą, didelį namą

Jis su veranda ir vamzdžiu

Trankyti - trankyti - belsti - belsti

Jie pastatė namą, mažesnį už ranką krūtinės lygyje

Ten gyvena: karvė, kiaulė, avis, šuo, katė ir kt.

Statome namą, didelį namą

Jis su veranda ir vamzdžiu

Trankyti - trankyti - belsti - belsti

Pastatytas namelis ant grindų uždėjo kubą

Ten gyvena: pelė, žąsis, višta su gaidžiu ir kt.

Pamokos pabaigoje galite nutiesti ilgą takelį.

Štai keletas gerų bičiulių! Mokytoja klausia vaikų, ką jie šiandien žaidė.
4 pamoka

Tema: Rusų liaudies pasakos „Kuročka – Ryaba“ skaitymas su ekranu ant flanelografo ar magnetinės lentos.

Tikslai: Supažindinti su kūrinio turiniu, išmokti klausytis pasakos inscenizuotu variantu ir įprastu perpasakojimu. Noras kartoti žodžius, frazes. Suformuoti gebėjimą derinti atitinkamus daiktavardžius prie veiksmažodžių.

Įrankiai:flanelgrafas (magnetinė lenta), figūrėlės pasakai.

Mokytojas pasakoja pasaką, palydėdamas istoriją figūrų demonstravimu ir parodydamas kai kuriuos veikėjų veiksmus: „Mušėti - mušti - nepalūžo; palietus uodega, sėklidė nukrito “(geriau parodyti nuimamą sėklidę).

Tada mokytojas pakartoja pasaką (pasakojimas nerodant)

Baigdamas mokytojas pakviečia vaikus prie savo stalo, siūlydamas pamąstyti apie moterį, senelį, vištą, pelę ir sėklidę. Siūlo suvaidinti „pasaką“. Vaikai deda figūrėles ant flanelografo (magnetinės lentos), palydi savo veiksmus žodžiais.

Fizkultminutka.

Po žaidimo mokytoja pasiūlo dainuoti pagal garso takelį „Viščiukas išėjo pasivaikščioti“

Višta išėjo pasivaikščioti

Suberkite šviežias žoleles. Vaikščiojimas ratu

O už jos vaikinai -

Geltonos grandinėlės.

Ko-ko-ko, ko-ko-ko!

Neik toli. Jie grasina pirštu

Irkluoti letenomis,

Ieškau grūdų!

Suvalgė riebų vabalą

Sliekas, Pilvo glostymas

Išgėrėme šiek tiek vandens

Visas lovio. Ištieskite rankas į šonus

Šauniai padirbėta!!! Mokytoja giria vaikus.

Spalio mėn

5 pamoka
Tema: Mokėti mintinai eilėraštį „Lapai – lapai“

Tikslai: Supažindinti su eilėraščio turiniu, plėsti vaikų supratimą apie aplinką, ugdyti kalbą, meninį suvokimą, dėmesį.

Įrankiai: rudens lapų modeliai vazoje.

Insultas:


  1. Organizacinis momentas: mokytojas atveda vaikus prie lango

  2. Pagrindinė dalis: rudens aprašymas.
Pedagogas: Praėjo vasara, atėjo ruduo. Rudenį šalta. Medžių lapai nebežali, bet kas? (raudona, geltona). Pučia vėjas ir lapai skrenda nuo šakų. Pažiūrėkite, kiek jų yra po medžiais?

Mokytojas skaito eilėraštį:

Lapai, lapai - lapų kritimas,

Geltoni lapai skraido.

Po koja ošimas, ošimas.

Netrukus čia bus plikas sodas.

Skaitykime eilėraštį dar kartą kartu. Mokytojas skaito, o vaikai kartoja žodžius ir frazes.

Fizkultminutka.

Suaugęs žmogus atkreipia dėmesį į vazą su rudeniniais lapais. Aš tau duosiu lapelius (ištiesiu rankas) Pažiūrėk, kokie jie gražūs! Ir vėl su vaikais skaito eilėraštį. Vaikai kartoja.

Nori žaisti su lapais (taip!)

Mokytoja dainuoja dainelę ir palydi ją judesiais, kartoja vaikai.

Važiuok per mane

Mano auksinis lapas svyruoja lapais

lapai, lapai

auksiniai lapai sukasi

Mes sėdime už lapo

Dėl lapo žiūrime į sėdinčius vaikus, pasislėpusius už lapo

lapai, lapai

auksiniai lapai sukasi

Štai rudens vėjas

Norėjau nuskinti bėgantį lapą

lapai, lapai

auksiniai lapai besisukantys

Dar kartą pažiūrėkime, kokius lapus turime, ir įdėkime į vazą. Mes būsime gražūs. Šauniai padirbėta!

6 pamoka

Tema: Skaityti eilėraštį „Lietus – lietus“

Tikslai: Susipažinkite su darbo turiniu. Išmokite suprasti mokytoją, atsakyti į klausimus. Praturtinkite ir suaktyvinkite žodyną.

Insultas:


  1. Laiko organizavimas. Mokytoja kartu su vaikais prie lango stebi lietų, debesis, balas.

  2. Pagrindinė dalis.
Pedagogas: „Štai kaip lauke lyja! Atsirado jis šlapių medžių, krūmų, balų. Ar girdi, kaip lietus trenkia į mūsų langus? Negalite vaikščioti tokiu oru, iškart sušlapsite ir sušalsite.

Mokytojas skaito eilėraštį:

Lietus – lietus

Kepurė taip kepurė.

šlapi takai,

Mes negalime eiti pasivaikščioti

Sušlapinsime kojas.

Suaugęs dar kartą klausia vaikų, ar galima vaikščioti tokiu oru (jei vaikams sunku pasakyti, mokytoja padeda) Ir vėl skaito eilėraštį.

Fizkultminutka.

Žaiskime žaidimą „Saulė ir lietus“.

Skambant linksmai muzikai vaikai „vaikšto“, o pagal „lietaus“ muziką vaikai bėga prie kėdžių. Žaidimas kartojamas 2-3 kartus.

Pamokos pabaigoje mokytojas pagiria vaikus.

7 pamoka

Tema: Vaikiško eilėraščio „Ladushki – paplotėlis“ skaitymas

Tikslai: Priminti rusų liaudies rimo turinį, skatinti bandymus atlikti eile minimus judesius, išmokti tarti žodžius ir frazes. Lavinti motorinius įgūdžius.

Įrankiai: žaislinis arbatos rinkinys

Insultas:


  1. Laiko organizavimas. Vaikai sėdi ant kilimėlio. Mokytoja dainuoja dainą "Kur mūsų rankos?" (muzika ir žodžiai T. Lomovos). Vaikai atlieka judesius sekdami mokytoją pagal dainos tekstą.

Pedagogas: Ir čia yra daina apie mūsų delnus. Visi vaikai tai žino. Aš dainuosiu, o tu kartoji žodžius ir judesius paskui mane.

Mielieji, mielieji

Močiutė plojimus kepė blynus

pilamas aliejus,

Vaikai pasisuko į vieną ar kitą pusę,

Daši du, Pasha du, tarsi dalija blynus

Vania dvi, Tanya dvi

Geri blynai ploja

Pas mūsų močiutę

Ką močiutė padarė? Kam kepei blynus? kuo laistei? (jei vaikams sunku atsakyti, atsakymą ištaria pats mokytojas)

Mokytojas perdainuoja dainelę – lopšelio eilėraštį, kviesdamas vaikus dainuoti kartu su juo ir užbaigti frazes.

Pedagogas: Kaip skanūs blynai su arbata! O kur pilama arbata? (vaikų atsakymai) Arbata arbatos puodeliuose. Arbatą reikia supilti iš arbatinuko į puodelį (demonstruoja).

Prie stalo galite pasodinti 2 - 4 vaikus ir, imituodami judesius, užpilti jiems „arbata“.

Pabaigoje paaiškinkite, kokie buvo blynai ir arbata.

8 pamoka

Tema: Skaityti darželio eilėraštį „Agurkas – agurkas“.

Tikslai: Pristatykite rusų liaudies pramogas, lavinkite atmintį, aktyvinkite kalbą. Išmok klausyti ir suprasti mokytoją, lavinti motoriką.

Įrankiai: agurkų, kopūstų ir morkų modelis, žaislinė pelė.

Insultas:


  1. Laiko organizavimas.
Vaikai sėdi ant kėdžių

  1. Pagrindinė dalis.
Pedagogas: Vaikinai, šiandien noriu jums papasakoti istoriją, kuri nutiko Agurkui. Atidžiai klausytis.

Buvo Agurkas, jis buvo mažas, žalias, augo sode. Štai jis, žiūrėk (jie žiūri į agurko modelį).

Agurko tėtis ir mama Agurkė labai mylėjo savo mažąjį sūnų. Kitame sodo gale gyveno pelė. Štai ir ji. Pažiūrėkite, kokia maža pelė ir kokios ilgio jos uodega. Ji vikri, greitai lekia, gyvena audinėje.

Papa Agurkas ir Motina Agurkė neleido mažajam Agurkui toli eiti.

Papa sako:

Agurkas, agurkas!

Neik iki to galo

Ten gyvena pelė

Tavo uodega nukąs.

Ir mama pasakė Agurkui (kartojasi darželio eilėraštis)

Ar prisimeni, ką tėvai pasakė Agurkui? Tačiau Agurkas neklausė ir nusprendė eiti į „kitą sodo galą“, kuriame gyvena pelė. Eina po sodą ir nemato, kad iš audinės išlindo pelė.

Vaikinai, pažiūrėkite ir pasakykite man, kuri pelė? Kokią ji turi kuoduką? Kur jis gyvena?

Paprašykime Agurko neiti „į tą galiuką“ (grasina pirštu)

Mokytoja kartu su vaikais pasako eilėraštį. Kokie jūs geri bičiuliai, neįsižeiskite Agurko. Privalome klausytis tėčio ir mamos, kad nekiltų bėdų.

Ir dar sode auga: kopūstai ir morkos.

Pirštų gimnastika

Kopūstą susmulkiname, susmulkiname

Sūdome kopūstus, pasūdome

Mes trys kopūstai, trys

Kopūstus spaudžiame, spaudžiame.

Pamokos pabaigoje pagirkite vaikus. Šauniai padirbėta!.

9 pamoka

Tema: Vaikiško eilėraščio pasakymas „Lapė bėgo su dėže“

Tikslai: supažindinti su lopšelio eilėraščio turiniu, gerinti atmintį, dėmesį, skatinti bandymus pasakyti tekstą.

Įrankiai: iliustracijos vaikų eilėraščiui ar siužeto paveikslėliai, lapės žaislas, krepšelis, grybų manekenai.

Insultas:


  1. Laiko organizavimas.
Pedagogas: Kas ateis pas mus šiandien? Turiu mįslę apie mūsų svečią:

Pažiūrėk ką -

Viskas dega kaip auksas

Vaikšto su kailiu, mieloji,

Uodega pūkuota ir didelė

Pedagogas (rodo žaislo uodegą, snukį) Kas tai? Išmoko? (vaikų atsakymai) Žinoma, tai lapė!


  1. Pagrindinė dalis. Skaitymo pramoga.
Mokytojas skaito:

bėgo per mišką

Lapė su dėžute

Kas yra dėžutėje?

Miško grybai -

Voveraitės, krūtys,

Sūnui, dukrai.

Su kuo lapė bėgo? Kam skirti grybai?

Mokytojas dar kartą perskaito eilėraštį, kviesdamas vaikus užbaigti frazes.

Tada jis kviečia vaikus rinkti „grybukus“.

Kūno kultūros minutė

Ėjome, vaikščiojome

Ir jie rado grybų.

Vienas grybas, du grybai,

Įdėkite juos į konteinerį. šlaitai

Žaidimas kartojamas 2-3 kartus.

Štai kaip gerai pasidarėme, kiek grybų surinkome! Paplokime rankomis.



Grįžti

×
Prisijunkite prie perstil.ru bendruomenės!
Susisiekus su:
Aš jau užsiprenumeravau „perstil.ru“ bendruomenę