Mazgų santrauka naudojant IKT parengiamojoje grupėje. Parengiamosios grupės atviros integruotos pamokos naudojant IKT technologijas konspektas tema: „Kelionė į žinių karalystę IKT pamoka parengiamojoje grupėje

Prenumeruoti
Prisijunkite prie perstil.ru bendruomenės!
Susisiekus su:

Tikslas: Išsiaiškinkite ir sustiprinkite vaikų supratimą apie duonos auginimą per įvairias veiklas, naudojant vietinę integraciją.

Užduotys:
pažinimo sritis
- Sutvirtinti ir patikslinti vaikų žinias apie duoną ir ją auginančius žmones, naudojant patikslinimo schemą;
- Išplėsti vaikų idėjas apie duonos svarbą ant stalo,

Socialiai komunikabilus
- Turtinkite žodyną vartodami daiktavardžius, reiškiančius „specialybes“: kombainininkas, malūnininkas, kepėjas, traktorininkas.
- Ugdykite gebėjimą prasmingai, visu sakiniu atsakyti į klausimus
- Įtvirtinti gebėjimą, pasinaudojant savo žiniomis, rasti klaidas siūlomame tekste
- Mažybinių žodžių vartojimo pratimai
- Formuoti kalbos išraiškingumą skaitant pažįstamus eilėraščius;
- Ugdykite gebėjimą klausytis draugo
- vaikų žaidybinės veiklos plėtra;
- susipažinimas su elementariomis visuotinai pripažintomis normomis ir taisyklėmis
santykiai su bendraamžiais ir suaugusiais (įskaitant moralinius);
– lyties, šeimos, pilietybės formavimas,
patriotinius jausmus, priklausymo pasaulio bendruomenei jausmą.

Fizinis vystymasis
- Ugdykite rūpestingą požiūrį į duoną
- Nustatyti elgesio taisykles dirbant su testu.
Ugdyti rūpestingą požiūrį į duoną, pagarbą ją auginančių ir gaminančių žmonių darbui. Ugdykite nuoseklią kalbą ir praturtinkite žodyną.

Kalba
– Ugdykite domėjimąsi mažosiomis tautosakos formomis (patarlėmis, priežodžiais, eilėraščiais), taip pat pasakojimais apie gamtą
- Stiprinti gebėjimą kurti istoriją iš paveikslėlių.

Meninė ir estetinė kūryba
- Skatinti dainavimo įgūdžių, judesių pagal muziką ugdymą
- Stiprinti komandinio darbo įgūdžius
- suformuoti įprotį, kad darbo vieta būtų švari ir tvarkinga
- Ugdyti džiaugsmo jausmą pasiektu rezultatu

Medžiagos ir įranga:
Kompiuteris, fortepijonas, garso įrašai, pristatymas „Duona“, Duona ant padėklo, molbertas, teminis žaidimas „Pyrageliai su įdaru“, didaktinis žaidimas „Pasakyk iš paveikslėlių“ tema Duona, plastikinės lėkštės, servetėlės, kviečių smaigaliai, kavamalė, miltai ant padėklo, lentos modeliavimui, druskos tešla.

Veiklos eiga.

SVEIKINAME
Dainuojame didžiąją triadą "Laba diena!"

Pirmaujantis Spėkite, vaikinai, kas guli ant mano padėklo po servetėle?

2 skaidrė

Jis juodas, jis baltas
Ir jis visada įdegęs.
Kaip norime valgyti
Mes visada susėdame su juo.
(duona)
Iš ko gaminama duona? (Iš miltų.) O iš ko jie gauna miltus? (Iš grūdų.) Kokiu metų laiku sėjami grūdai? (Pavasarį.)

3 skaidrė

Traktoriai išvažiuoja į stepę,
Traukite plūgus ant priekabos.
Pjaukite, pjaukite kaip peilis,
Sultinga, riebi juoda žemė!

Kaip traktorininkai paruošia žemę sėjai?
Vaikai atsako (Arti žemę plūgais.)

Kokios mašinos naudojamos grūdams sėti? (Sėjamosios.)

skaidrės numeris 4

Greitai iškasti vagas
Į juos deda grūdus.
Oho, tu grūdai,
Atsigulk į vagą apačioje,
Nebijok, auksinė
Nieko ten tamsaus.

Kokį darbą dirba sėjamosios? (Daria vagas, deda javus.) Sėklos, kokie grūdai sėjami laukuose? (Kviečiai, rugiai, avižos.) Sėklos greitai išdygo iš šiltos ir drėgnos dirvos, užaugo, bėgo dienos, pasidarė karšta.

5 skaidrės numeris

Žemė šildoma kaip plokštė
Augalai nori gerti:
„Gerk“, – liūdnai ošia jie.

Vaikinai, ko reikia grūdams, kad išaugtų į didelę varpą.
Vaikai atsako. Mums reikia lietaus, saulės, šilto oro...

LOGORITMINIS ŽAIDIMAS "LIETAS, LEI!"

Lietus, lei, lei, lei, purtyti delnus.
Ant žolės nuleiskite rankas
ir ant žmonių parodė save.
Lietus, lietus, lietus, paspausti jiems rankas
Bus šlovingas derlius. ploja rankomis.

O jei lietaus nėra, kaip javų augintojai laisto žemę? (Laistymo sistemos pagalba: vanduo vamzdžiais tiekiamas į laukus ir ten purškiamas.) Pradeda dygti kviečiai, noksta varpos.

Mokytoja logopedė-Laikas labai gražus, kai subręsta derlius.

6 skaidrės numeris

Grūdininkai pradeda atsakingą laiką – derliaus nuėmimą, derliaus nuėmimą. Kokiu metų laiku nuimamas derlius iš laukų? (Vasaros pabaigoje, rudenį.)

Dainuokim dainą apie rudenį.

DAINA - ŠOKIS "RUDENS MUMS PAPLAUDĖ"

skaidrės numeris 7

Jis eina, nukerta bangą,
Iš vamzdžio teka grūdai.
(Sujungti)

Kur nuimti grūdai? (Į liftą, kur jis laikomas.)

8 skaidrė

Girdėta vasarą iki saulėlydžio
Kombainų ūžesys prie upės,
Ir nuneša į liftą
Senoviniai sunkvežimiai.

9 skaidrė

Elevatoriuje grūdai džiovinami, laikomi dideliuose induose tam tikroje temperatūroje, kad nesugestų, išvalomi ir siunčiami į malūną.

skaidrės numeris 10

Štai kviečiai malūne,
Štai kas su ja vyksta!
Jie paima jį į apyvartą
Jie susmulkins iki miltelių!
Kaip vadinasi ši pudra? (Miltai.)

Anksčiau malūnai vėjo pagalba pradėdavo girnos sukimosi mechanizmą.
(vėjo malūnai) arba vandens pagalba (vandens malūnai.)

skaidrės numeris 11

Šiuolaikiniuose malūnuose mechanizmas paleidžiamas naudojant elektrą, ten viskas automatizuota. Inžinierius praeina ir stebi didelių mašinų darbą.
Dabar tapsime mažais malūnininkais.

EKSPERIMENTAS:
1. Vaikai ateina prie stalo, kur ant lėkščių išdėliojami smaigaliai.
Spygliuką būtina patrinti rankomis, kad grūdeliai atsiskirtų nuo stiebo.
2. Surenkame grūdus ir dedame į kavamale.

Pirmaujantis– Tai mūsų mažas elektrinis malūnas, dabar malsime miltus.
- Žiūrėk, mūsų miltai pasirodė rupūs,
Dabar palieskite miltus iš gamyklos. (Vaikai liečia, lygina)

12 skaidrė

Pirmaujantis- Grūdai tapo miltais,
Neleis jai ilsėtis
Į didelę kepyklą
Sunkvežimis veža miltus.

13 skaidrė

Didžiojoje kepyklėlėje
Tu tapsi išbandymu, miltai.

14 skaidrė

Tešla orkaitėje greitai užsidega -

№15 skaidrė

Ir gimė kepalas!
Kokie produktai kepa jų miltus? (Baranki, sausainiai, duona.)

DIDAKTINIS ŽAIDIMAS „PYRAGAI SU Įdaru“

17 skaidrė

– O taip pat vaikinai iš miltų gamina įvairius makaronus.

skaidrės numeris 18

Matote, vaikinai, kokį ilgą kelią nueina duona, kol ji patenka ant mūsų stalo.
Pirmaujantis Kaip vadinasi žmonės, auginantys duoną? (Grūdų augintojai.)
Darbas prie traktoriaus – traktorininkas;
Aria žemę - artojas, artojas;
Dirba su kombainu;
Nuima duoną – grūdų augintojas
Dirba malūne
duonos kepimas -

Pirmaujantis– Kokiomis savybėmis jie turėtų pasižymėti, nes dirba tokį atsakingą darbą? (Būti stipriems, drąsiems, maloniems, įgudusiems.) Tiesa, ir jie taip pat yra drąsūs žmonės. Jų darbas nėra lengvas, bet jie jį mėgsta ir tuo didžiuojasi. O su duona visi turėtume elgtis atsargiai, ją auginti labai sunku.

ŽAIDIMAS SKAMBINKITE JUMS MIELAI.

duona -
Bagelis -
bandelė -
Pyragas -
Beigeliai -
Slapukas –
Siūlau tapti kepėjais ir iš tešlos gaminti beigelius mūsų lėlėms. Šią tešlą mums nelengva valgyti, ji nepageidautina, labai sūri ir nereikia jos kepti, užtenka išdžiovinti ant radiatoriaus.

GAMYBINĖ VEIKLA:
MODELIAVIMAS IŠ DRUSKOS TEŠLOS.

Tai kas tau ir man duoną augina? Kas pirmasis įžengia į aikštę? (Traktoristas.) Kas patikrina žemę prieš sėją? (Agronomas.) Kas valo duoną? (Kombinuotojai.) Kur laikoma duona? (Prie lifto.) Kur grūdai paverčiami miltais? (Prie malūno.) Kur duoną kepa? (Prie kepyklėlės.) O kas mėgsta valgyti duonos gaminius? Duonos gaminius atvežėme dovanų, padėk sau!
vaikai vaišinami riestainiais, sausainiais, meduoliais ir kt.

Rugiai nulenkė sunkią galvą,
Ačiū tau, saule ir švelnus lietus!
Ačiū, žeme, kuri buvo mano namai
Ir stiprios rankos, mano seni draugai!

Prisimenu, kaip sunkiai dirbo mano rankos
Sėti gintaro sėklas į žemę.
O dabar jie taupo derlių.
Ačiū, rankos, už gerą darbą!

Ilgą žiemą praleidau žemėje,
Susiglaudęs po sniegu, drebėdamas nuo šalčio,
Bet saulė mane šildė ilgai,
Ir aš atnešiau aukso grūdus.

Kas nori paragauti ruginės duonos.
Ir jei vėl mane pasėsi,
Aš vėl surasiu kelią po sniegu
Ir aš tapsiu ausis ir ateisiu pas žmones.

Taip, Dyagute

Parsisiųsti prezentaciją

Paskelbimo data: 01/21/18

Atvira pamoka-kelionė per matematiką parengiamojoje grupėje naudojant IKT.

Tema: „Pirmojo dešimties skaičių sudėjimas ir atėmimas“.

Tikslas: pasitikrinti vaikų žinias ir įgūdžius pagal matematikos programos reikalavimus.

Ugdykite loginį, vaizdinį, kūrybišką mąstymą; vaizduotė, klausos, regos atmintis, vaikų dėmesys ir kalba

Įtvirtinti skaičių eilučių žinias ir pirmojo dešimtuko skaičių sudėjimo ir atėmimo įgūdžius

Skatinkite domėtis matematikos dalyku bendraudami su žodine liaudies menu

Ugdykite domėjimąsi matematika

Medžiaga: el. lenta, skaitmeninės kortelės, skaičiavimo pagaliukai, užduočių kortelės, skaidrių demonstravimas.

Kurso eiga.

Pamokos pradžios organizavimas.

Sveiki vaikai!

Merginos ir berniukai! (Vaikai atsako)

Mūsų užsiėmimas neįprastas,

Net labai simboliška.

Ar jums patinka keliauti? (Vaikų atsakymai).

Tada eik.

V .: Tam tikroje karalystėje, tolimoje valstybėje, gyveno Ivanas Tsarevičius ir Vasilisa Gražuolė. Vieną dieną Vasilisa dingo. Ivanas Tsarevičius sielojosi, sielojosi ir išėjo į paieškas. Bet kur eiti, kur ieškoti? Kas pagrobė Vasilisą? Mes padėsime Ivanui Carevičiui. Išskaidykime skaičių kelią nuo 0 iki 9. Paimkite lėkštes su skaičiais ir išdėliokite jas prie stalų. Šauniai padirbėta!

V .: Jis ilgai vaikščiojo ir atėjo į kryžkelę. Ant pakelės akmens yra užrašas. Padėkime Tsarevičiui Ivanui pasirinkti kelią. (1 skaidrė).

Eikite į kairę, dešinę arba eikite tiesiai. Ką tu manai? Kodėl? (vaikų atsakymai)

V .: Ivanas Tsarevičius ilgą laiką vaikščiojo jūsų pasirinktu taku ir galiausiai nuėjo į miško proskyną, o ten stovi namelis ant vištienos kojų, Baba Yagos būstas. Ką turėtų pasakyti Ivanuška, kad trobelė atsigręžtų į jį? (Vaikų atsakymai).

Paimkite 10 pagaliukų ir pastatykite namą pagal modelį. (Vaikai daro).

Jūs pastatėte namą. Baba Yaga supyko ant Ivano Carevičiaus už tai, kad jis trukdė jai ir užkerėjo namus, tik jūs galite padėti perkeldami dvi lazdas, kad išskleistumėte trobelę. Šauniai padirbėta! (2, 3, 4 skaidrės).

Ji sutiko padėti tik tuo atveju, jei Ivanuška atspėtų jos užduotis.

1) Ant vandens yra dvi antys.

Kieme dvi vištos

Dvi žąsys tvenkinyje

Taip, kalakutas sode.

Kiek ten paukščių?

Suskaičiuok!

Taip, pasakyk man atsakymą. (Septyni).

2) Ežiukas nuėjo grybauti

Rasti 5 šafranai

3 įdėta į krepšelį

Likusieji yra ant nugaros.

Kiek tu nešiojiesi raudonplaukių

Ant tavo adatų, ežiuk? (Du).

3) Šeši juokingi meškiukai

Jie skuba į mišką aviečių.

Bet vienas vaikas pavargo

Aš atsilikau nuo savo bendražygių,

Dabar raskite atsakymą:

Kiek lokių yra priekyje? (Penki).(5, 6, 7 skaidrės)

V .: Baba Yaga padovanojo Ivanuškai stebuklingą kamuolį. Bet Ivanas Tsarevičius buvo pavargęs. Padėkime jam.

Kūno kultūra „Baba Yaga“.
Tamsiame miške yra trobelė. (Vaikai vaikšto.)
Stovi atgal. (Vaikai apsisuka.)
Toje trobelėje yra sena moteris. (Grasina pirštu.)
Močiutė Yaga gyvena. (Grasinkite kitos rankos pirštu.)
Nerta nosis, (Rodyti pirštu.)
Akys didelės (Jos rodo.)
Kaip žarijos dega. (Papurtykite galvą.)
Oho, koks piktas! (Bėga vietoje.)
Plaukai stojasi. (Rankas aukštyn.)

V .: Magiškas kamuolys nuvedė Ivaną Tsarevičių į Gyvatės Gorynych olą. Bet įėjimas nusėtas akmenimis, norint patekti į urvą reikia išardyti akmenis.(Akmenų siluetai). Paimkite akmenį su skaičiumi, nurodančiu skaičių po 5; su skaitmeniu, nurodančiu skaičių prieš 4, su skaitmeniu, nurodančiu skaičių nuo 7 iki 9, skaitmenį, didesnį nei 4 x 1, su skaitmeniu, nurodančiu skaičių nuo 3 iki 5, skaitmenį, nurodantį skaičių po 6, prieš skaičių 3, po 8. Išėmėme akmenis. Puiku vaikinai!

V .: Ivanas Tsarevičius iš krūtinės išėmė stebuklingą kardą ir nuėjo į Nemirtingojo Koshchei pilį. O ta pilis stovi ant aukštos kalvos, stačios. Šis kalnas yra stebuklingas. (Skaidr.).

V .: Na, mes atvykome į Koshchei. Šiais žodžiais jis susitiko su Ivanu Tsarevičiumi

„Kadangi jums pavyko patekti pas mane, atlikite mano užduotį, o Vasilisa yra jūsų! Jei to nepadarysi, nusitrauk nuo pečių!

Koščejaus pilyje yra keturi bokštai. Viename iš jų Vasilisa. Kuriame, jei žinome, kad pirmasis bokštas tuščias? Šis skaičius yra didesnis nei du, bet mažesnis nei keturi. Kur ji?

(Trečiame bokšte).

Bet čia mes padėjome Ivanui Carevičiui surasti Vasilisą Gražiąją.

V .: Pridėkime Vasilisai - „karoliukai“. (Dirbti porose).

Apibendrinant pamoką. Atspindys.

V .: Puiku, visi sugebėjo atlikti užduotis. Kuris buvo lengviausias? Kokia užduotis buvo įdomiausia? (Vaikų atsakymai).

Užbaigė: Gareeva L.A.





































Atgal į priekį

Dėmesio! Skaidrės peržiūra skirta tik informaciniams tikslams ir gali neatspindėti visos pristatymo apimties. Jei jus domina šis darbas, atsisiųskite pilną versiją.

Užduotys:

Pataisomoji ir auklėjamoji:

1. Garso raidžių analizės ir sintezės tobulinimas.

2. Skiemeninės analizės ir sintezės įgūdžių įtvirtinimas.

3. Gramatinio sakinio formulavimo įgūdžių įtvirtinimas.

4. Antonimų vartojimo kalboje įgūdžių įtvirtinimas.

5. Vienašaknių žodžių vartojimo įgūdžių įtvirtinimas.

6. Priešdėlinių veiksmažodžių darybos įgūdžių įtvirtinimas.

7. Daiktavardžių giminės formos formavimo įgūdžių įtvirtinimas.

8. Darnios kalbos tobulinimas, žodyno aktyvinimas.

Korekcinis vystymasis:

1. Intonacinio kalbos išraiškingumo ugdymas.

2. Bendrosios motorikos ugdymas, kalbos derinimas su judesiu.

3. Klausos ir regos dėmesio ugdymas.

4. Dialoginės kalbos raida.

Pataisomoji ir auklėjamoji:

1. Komandinio darbo įgūdžių formavimas.

2. Vaikų gerumo, reagavimo, pasirengimo padėti draugui ugdymas.

3. Meilės žodiniam liaudies menui ugdymas, poreikis skaityti knygas.

Įranga: dekoracijos: krosnis, obelis, upė (iš mėlyno gofruoto popieriaus), trobelė; Baba Yaga (lėlė bi-ba-bo); kamuolys; daugialypės terpės projekcinė įranga pristatymams rodyti.

Pamokos eiga

I. Organizacinis momentas.

Vaikinai, ar prisimenate pasaką „Gulbės-žąsys“? Įvardinkite pagrindinius istorijos veikėjus.

Mashenka ir Vanyusha.

Šiandien pabandysime sugalvoti savo pasaką. Kol kas nežinome, kas tai bus, bet pagrindinius šios pasakos veikėjus pasiimsime su savimi.

Mūsų istorija prasideda!

2 skaidrė. (Logopedas pradeda sakinius, o vaikai juos užbaigia.)

Kartą gyveno vyras... (taip, moteris).

Jie susilaukė dukters Mašos ir jos ... (brolio Ivanuškos).

Kažkaip tėvai nuėjo ... (į turgų), o Mašenkai buvo įsakyta prižiūrėti ... (Ivanuška).

Ir Mašenka pasodino brolį ... (ant žolės), o ji nubėgo ... (žaisti su draugais).

Ir grįžusi pamatė, kad... (brolis Ivanuška dingo).

Žąsys gulbės jį išsinešė ant savo ... (sparnų).

Vaikinai, ar galime padėti Mašenkai surasti jos brolį? (Vaikų atsakymai.)

Tarkime sakinį „Eime ieškoti Ivanuškos“ skirtingomis intonacijomis.

3–8 skaidrės.

(Vaikai sakinį taria džiaugsmingai, nustebę, liūdni, pikti, ramūs).

II. Pagrindinė dalis.

Na, tada eime! Pažiūrėkite, vaikinai, kas baltuoja tolumoje?

Krosnis, krosnis, sakyk, kur gulbės žąsys išskrido?

Išbandykite mano pyragus, tada aš jums pasakysiu.

10-18 skaidrės.

(Ant „pyragėlių“ rašomi skirtingi skiemenys, iš kurių vaikai turi padaryti kuo daugiau žodžių. Vaikams išduodamos „pyragėlių“ kortelės, ant kurių atspausdinti skiemenys, kad vaikai galėtų iš jų pasidaryti žodžius.)

Dabar patikrinkime, ar radome visus žodžius.

Kadangi atlikei mano užduotis, eik prie upės, tai tau padės.

(Logopedas su vaikais eina prie „upės“, išklotos ant mėlyno gofruoto popieriaus grindų.)

Kalba judesiu „Upė“.

Nusileidome prie sraunios upės, (Vaikai eina į apskritimo centrą.
Pasilenkė ir išplovė. Jie pasilenkia ir rankomis trina veidus.)
Vienas du trys keturi - (Už kiekvieną skaičių jie sudaro keturis
Štai kaip malonu atsigaivino. delnais į veidą.)
Ir dabar jie plaukė kartu. (Jie vaikšto ratu, susikibę rankomis.)
Tai reikia padaryti rankomis:
Kartu – vienas, tai plaukimas krūtine, (Rodyti „braststroke“, „crawl“,
Vienas, kitas – šliaužimas. Judėti aplink.)
Mes visi plaukiame kaip vienas (Jie vaikšto ratu vienas po kito,
kaip delfinas. rodantis „krūties glostymą“ arba „šliaužimą“ rankomis.)
Nuėjo į statų krantą (Jie nueina nuo apskritimo centro.)
Ir mes parėjome namo.

V. Volina

Štai mes ateiname. Motina upė, pasakyk, kur išskrido gulbės žąsys?

Aš jums pasakysiu, kur jie skrido, bet padarykite gerą darbą ir man. Ant kranto guli daiktai, kurie mane tikrai trukdo.

Mes galime atlaisvinti upės krantą, jei atliksime užduotį.

(Vaikai turėtų pašalinti objektus nuo „krantės“, rinkdami savo vardų schemas.)

Dabar krante nieko nėra? (formavimas R.p.)

Užduotį atlikome. Dabar galite šiek tiek atsipalaiduoti ir žaisti ant upės kranto.

Žaidimas su kamuoliu (antonimų vartojimo kalboje įgūdžių įtvirtinimas).

Mūsų laukia artimas kelias (... toli ...).

Subūrėme liūdną komandą (... linksmą...).

Į mišką eisime plačiu keliu (... siauru ...).

Eisime į mažą mišką (... didelį...).

Būti draugiškam yra labai blogai (... gerai. ...).

Mes norime prarasti Vaniją (... rasti...).

Rasti Vaniją bus labai lengva (... sunku...).

Mes einame labai lėtai (... greitai...).

Turite sportuoti, kad taptumėte silpni (... stiprūs...).

Norint susidoroti su užduotimi, reikia būti labai kvailam (... protingam...).

Mūsų vaikai labai bailūs (... drąsūs...).

Kokie jūs geri bičiuliai, jie padėjo man atsikratyti nereikalingų daiktų. Eik prie obels, ji tau padės.

Ačiū mama upei. Einame prie obels.

O štai obelis. Obelis, obelis, sakyk, kur gulbės žąsys atskrido?

Obuolių medis:

Parodysiu, kur gulbės žąsys atskrido, jei padėsi man skinti obuolius.

(Vaikai renka obuolius į krepšelį, žodį „obuolys“ vadina žodžiais-ženklais: skanus, saldus, kvapnus, sultingas, birus, rausvas, raudonas, geltonas, auksinis, dryžuotas, prinokęs, minkštas, kietas, didelis, didelis ... )

O dabar papasakokime obelims istoriją apie vieną obuolį.

(Vaikai sukuria istoriją pagal paveikslėlių seriją.)

Obuolių medis:

Tu padarei mane laimingą. Eik į Baba Yagos trobelę, ten tavo Ivanuška.

Ačiū, obelis. Ar nebijote, vaikinai, eiti į mišką? Tada eik.

Kalba su judesiu.

Tamsiame miške yra trobelė. (Vaikai vaikšto.)
Stovi atgal. (Vaikai apsisuka.)
Toje trobelėje yra sena moteris. (Grasina pirštu.)
Močiutė Yaga gyvena. (Grasinkite kitos rankos pirštu.)
nerta nosis, (Rodo į nosį.)
didelės akys, (Parodykite „akinius“ pirštais.)
Kaip žarijos dega. (Papurto galvą.)
Oho, koks piktas! (Bėga vietoje.)
Plaukai stojasi. (Rankas aukštyn.)

Štai mes ateiname.

Baba Yaga:

Kodėl skundėsi?

Baba Yaga, paleisk brolį Ivanušką.

Pažiūrėk, koks gudrus. Jei pavyks įvykdyti tris mano užduotis, paleisiu Ivanušką. (spustelėkite)

Štai jūsų pirmoji užduotis.

24-31 skaidrės.

Mano trobelė yra miške. Žodžiui „miškas“ pasirinkite susijusius žodžius.

(Vaikai pasiima žodžius: miškas, miškas, miškas, girininkas, girininkas, miškininkas, miškovežis, girininkas, girininkas, kopė).

Atlikote pirmąją užduotį. Štai jūsų antroji užduotis.

Atspėk mano mįsles.

(Vaikai sprendžia galvosūkius, ekrane pasirodo mįslės.)

Ir jūs atlikote šią užduotį. Štai jūsų trečioji užduotis.

Turėjau mėgstamų karoliukų, bet siūlas nutrūko ir karoliukai subyrėjo.

Jei pavyks juos surinkti, aš paleisiu Ivanušką.

(Schemos ekrane, kuriame nurodoma tik pirmoji ir paskutinė žodžių raidės: m_____a, k_____a, s_____k. Vaikai šioms diagramoms sugalvoja žodžius: pelė, dubuo, mašina, miltai, musė, muzika, avietė ...; katė, dažai, košė, striukė, ritė ...; sultys, mazgas, samtelis ...).

Oi koks tu protingas. Tebūnie taip, aš paleisiu Vaniušką. Pasiimk brolį ir eik su juo namo.

Vaikinai, galime eiti namo. Bet kaip mes galime rasti kelią atgal?

(Vaikai formuoja priešdėlinius veiksmažodžius.) (spustelėkite)

Kelyje mes eisime.
Iš trobelės... (atsitraukime).
Iš miško... (išeinam).
Per upę... (judėkime).
Obelis ... (apeiti).
Pro viryklę... (einam).
Į namus... (einam).

Mashenka ir Vanya grįžo namo, o tada atvyko tėvas ir motina, jie atnešė dovanų.

Tuo pasaka baigiasi, o kas klausėsi – gerai padaryta!

III. Apibendrinimas.

Vaikinai, savo kelionėje per pasaką buvote labai drąsūs, protingi, išradingi. Jūsų dėka Mašenka surado savo brolį ir grįžo su juo namo. Pasakos herojai dėkoja ir dovanoja dovanas. (staigmenos akimirka)

Baigiamosios integruotos pamokos parengiamojoje grupėje „Siurprizas iš Luntiko“ konspektas

Tikslas: Parengiamosios grupės mokinių žinių, įgūdžių, įgūdžių nustatymas.
Užduotys:
1. Švietimas:
Įtvirtinti gebėjimą naršyti aplinkinėje erdvėje ir plokštumoje (gebėjimas naudotis žemėlapiu).
Tobulinti vaikų skaičiavimo įgūdžius per 10 metų, konsoliduoti eilinį ir kiekybinį skaičiavimą; toliau mokyti vaikus pavadinti sekantį ir ankstesnį numerį prie vardinio, vardinti numerio kaimynus.
Įtvirtinti gebėjimą atlikti garso analizę, gebėjimą skaityti paprastus žodžius, tęsti kalbos ugdymo darbus.
2. Kūrimas:
Ugdyti loginį mąstymą, gebėjimą spręsti nesudėtingus matematinius uždavinius, gebėjimą naršyti popieriaus lape, lavinti smulkiąją pirštų motoriką.
3. Pedagogai:
Formuoti gebėjimą derėtis, padėti vieni kitiems.
Ugdykite smalsumą, meilę gamtai, norą mokytis.
Įranga ir medžiagos:
Nešiojamas kompiuteris, projektorius.
Žemėlapis abėcėlės forma.
Preliminarus darbas: iliustracijų žiūrėjimas, didaktiniai žaidimai: „įvardink kaimynus“, „suskaičiuok, kiek“, „rask atsakymą“. Paruoškite demonstracinę medžiagą.
Metodiniai metodai: vizualinis, žodinis (priminimai, nurodymai, klausimai), žaidimas (staigmenos akimirka), paskatinimas, diferencijuota pamokos analizė.

Pamokos eiga

1. Pasisveikinimas.
Pedagogas:- Vaikinai, man labai malonu jus matyti. Prašau stovėti ratu.
Visi vaikai susirinko į ratą
Aš esu tavo draugas, o tu esi mano draugas.
Tvirtai suimkime rankas
Ir mes šypsomės vienas kitam
Pedagogas:- Vaikinai, kokia nuostabi diena šiandien! Saulė šviečia ir dovanoja mums šypseną! Laikykite rankas poromis ir šypsokitės vienas kitam. Dabar pažiūrėkite į mūsų svečius, nusišypsokite. Puiku!
(Į grupę skrenda aitvaras su raide.)
globėjas: Vaikinai, kas tai? Aitvaras ir jis su laišku. O iš ko sužinosi, jei darysi raides pagal vaivorykštės spalvą ir perskaitysi žodį, tai ir sužinosi nuo ko. Vaikai skaitė iš "Luntik"
Norite sužinoti, kas jame yra?
Rašoma: „Mieli vaikai! Išskridau užkariauti kosmoso. Ir aš jums paruošiau staigmeną. Siunčiu jums juose esančius balionus užduotims atlikti, atlikite jas ir jūs taip pat leisite nuostabią kelionę. Sėkmės! Tavo draugas Luntikas.
Pedagogas: Na, eikime į kelią.
(Prieš vaikus yra kamuoliukai, ant jų pažymėtos raidės - „stop“. Vaikai įvardija abėcėlės raides, atlieka užduotis).
Pirmoji stotelė – raidė „B“ – „Smagus matematikos diktantas“.
Prisiminkime skaičiavimą iki 10 pirmyn ir atgal. Dabar paimkite knygų knygeles ir paprastą pieštuką „Grafiniam diktavimui“ uždėkite pieštuką ant raudono taško. Pradėkite.
2 ląstelės - dešinėje
5 ląstelės – žemyn
3 langeliai – aukštyn įstrižai į dešinę
2 ląstelės – aukštyn
2 ląstelės - dešinėje
9 ląstelės – žemyn
2 ląstelės - į kairę
5 ląstelės – aukštyn
3 langeliai – žemyn įstrižai į kairę
2 ląstelės – žemyn
2 ląstelės - į kairę
9 ląstelės – aukštyn
Kas atsitiko vaikinai? "Aš" yra teisingas. Kokia spalva dažysime?
Tinkamai raudona, nudažyti.
Fizik. minutė.
„Pelės išėjo pasivaikščioti“
Vaikai eina į kitus kamuoliukus ir randa naują užduotį.
Antra stotelė- raidė "I" - "Ištaisykite klaidą".
1. Kirminas pešdavo starkį.
2. Lakštingala dainavo dainą.
3. Pūkuotas vikšras suėdė zylę.
4. Gėlėje buvo vaza.
5. Grybai rinko vaikus į krepšelį.
6. Pūkuota pelė pagavo katę.
Trečioji stotelė – raidė „L“ – „Loginės užduotys“.
1. Mama turi katę Pūkelį, šunį Družoką, dukrą Lidą. Kiek vaikų turi mama? (vienas).
2. Ką ėda krokodilai Šiaurės ašigalyje? (krokodilai ten negyvena).
3. Kas garsiau maukia: gaidys ar karvė? (gaidys nemoka giedoti).
4. Kokios spalvos koloboko plaukai? (bandelė neturi plaukų).
5. Ant stalo yra du apelsinai ir keturi bananai. Kiek daržovių yra ant stalo? (Niekas).
6. Kiek žvaigždžių danguje per dieną? (0)
7. Kiek kampų turi apskritimas? (Ne)
8. Iš kokių patiekalų negalima gerti? (iš tuščio).
Ketvirta stotelė – raidė „O“ – „Nustatykite, kurią raidę įterpti į žodį“ Paveikslėliai ir žodžiai projektoriuje. Pavyzdžiui: d m, namas, m k, aguona, s r, sūris, k t, banginis, s br, tvora ...
Penkta stotelė – raidė „P“ – „Pažintinė“.
1. Kokiu mėnesiu baigiasi metai? (gruodžio mėn.)
2. Kokiu mėnesiu prasideda metai? (sausio mėn.)
3. Kiek dienų per savaitę? (pavadink juos)
4. Kaip vadinasi valstybė, kurioje gyvename? (RUSIJA)
5. Kokia upė teka per mūsų miestą? (Miass)
6. Kaip vadinasi gaublio modelis? (Pasaulis)
Šešta stotelė - raidė "U" - "Sužinok, koks žodis pasirodys"
Vaikai atlieka užduotis sąsiuviniuose.

Septintoji stotelė - raidė "C" - "Skaičiai pasiklydo"
Raskite skaičiaus kaimynus: 3, 6, 9. Patikrinkite
Aštuntoji stotelė – raidė „I“ – „Obuolys“.
Projektoriuje pasirodo paveikslėliai iš pasakos.
Pedagogas: Pasakyk man, iš kokios pasakos?
Vaikai: „Baimė turi dideles akis“ rusų liaudies pasaka.
Pedagogas: Pasakykite kam nors, kas buvo baimė.
Vaikų atsakymai.
Pedagogas: Gerai padaryta vaikinai. Jūs atlikote visas užduotis.
– Kuri užduotis jums patiko labiausiai?
Kokia užduotis atrodė sunkiausia?
– Ar džiaugiatės, kad Luntikas paruošė jums staigmeną?
Paklauskime svečių, ar susitvarkėme su Luntiko užduotimis. (Vyresnioji mokytoja duoda vaikams knygą iš serijos „Mano pirmoji enciklopedija“)

Pristatymas tema: Luntiko staigmena

Vaikinai, šiandien jie atnešė mums laišką.

"Sveiki bičiuliai! Kviečiu į savo gimtadienį. Sužinojau, kad darželyje gyvena labai draugiški, linksmi ir drąsūs vaikai. Jie žino skaičius, moka gerai skaičiuoti, spręsti uždavinius. Jei nebijai sunkumų, aš tavęs lauksiu. Malvina“.

Vaikinai, Malvina pakvietė mus į savo gimtadienį. Eime pas ją?

Ji gyvena savo mažame namelyje, norint patekti į Malviną, reikia atlikti užduotį: „Jei eisi teisingu keliu 7 žingsnius - pateksite į Malviną, jei eisite kairiuoju keliu - nepasieksite. bet kur“. Vienas du trys! Pirmyn!

Taigi mes atvykome į Malviną.

1 skaidrė, 2 skaidrė

Malvina:Žiūrėkite, vaikinai, Malvina paruošė jums galvosūkius! Atidžiai klausykite ir atsakykite.

1. Penki pirštai mikliai drasko žolę

Kita ranka aš taip pat ašarojau

Aš pagydysiu arklį žole

Kiek pirštų turiu?

2. Gaidys užskrido ant tvoros

Susitiko dar du

Kiek buvo gaidžių?

Kas turi atsakymą?

3. Sode vaikščiojo povas

Atsirado dar vienas

Už krūmų 2 povai

Kiek? Suskaičiuok save.

4. Ant didelės sofos iš eilės

Tanino lėlės sėdi

2 lizdinės lėlės, Pinokis,

Ir linksmasis Čipolinas

Pedagogas: Puiku vaikinai! Visi tokie dėmesingi, mokate įminti mįsles. Žaiskime žaidimą „Skaitmeninis srautas“.

Vaikinai, pagal mano signalą: „1,2,3 imk“ – jūs paimate skaičius ir stovite poromis, kad sudarytumėte bendrą skaičių 8 (pavyzdžiui: 1 ir 7; 2 ir 6; 3 ir 5; 5 ir 3; 4 ir keturi). Pro „vartus“ turi praeiti „upelis“. „Vartelius“ formuojantys vaikai leido tuos, kurie ne tik teisingai sudarė duotą skaičių, bet ir pasakė, kaip jis buvo sukomponuotas. Pavyzdžiui, 9 yra 7 ir 2. Ir mes einame pro vartus. Puiku vaikinai!

Pedagogas: Vaikinai, pavargote, atsisėskite ant kėdžių. Malvina į savo šventę pakvietė daugiau svečių. Ka tu manai?

(Pinokis.) (3 skaidrė)

Žaidimas „Taisome dangtelį“. „Vaikinai, Pinokis norėjo padovanoti Malvinai antklodę gimtadienio proga, bet šušara žiurkė išgraužė skylutes lovatiesėje. Padėkite Pinokiui pataisyti lovatiesę: paimkite figūrėles ir užklijuokite pleistrus ant skylių. Suskaičiuokite, kiek skylių padarė žiurkė? Pavadinkite geometrines figūras. Vaikinai, įvardinkite visas plokščias geometrines figūras, suskaičiuokite, kiek jų? Išvardinkite visas trimates figūras, suskaičiuokite, kiek jų yra?

Fizminutka "Pinokis" Pailsėkime ir šiek tiek pagimdykime su Pinokiu.

Pinokis išsitempė

Kartą sulenkti, 2 sulenkti,

Pakeltos rankos į šonus

Matyt, raktas nerastas.

Kad gautume raktą

Turi atsistoti ant kojų pirštų

Ir mojuokite rankomis!

Pedagogas: Vaikinai pasakoje buvo Ekscentrikas - Duremaras, jis taip pat paruošė dovaną Malvinai. (4 skaidrės numeris)

Jis gaudė dėles ir žuvis. Kaip manote, ką Duremaras davė Malvinai? O štai du kibirai su žuvimi.

Pažiūrėkime, kiek žuvų Duremaras pagavo. Kokie jie gražūs. Reikia suskaičiuoti žuvis.

Kiek žuvų yra viename kibire? (Skaičiuokite 5 chore), pažymėkite šį skaičių skaičiumi (1 vaikas padeda skaičių prie lentos)

Kitoje – kiek? (3) Išvada: O dabar palyginkime, kuriame kibirėlyje - „mažiau“, „daugiau“. (padėti ženklą)

Ir dabar mes išspręsime problemą. Vaikinai, prisiminkime, iš kokių dalių susideda užduotis? (Problemos sąlyga, klausimas, sprendimas ir atsakymas) Taip, gerai atlikta. Dabar atidžiai klausykite: „Duremaras turėjo 2 kibirus žuvies, 1 kibirą turėjo 5 žuvys, dar 3. Kiek žuvų buvo 2 kibiruose vienu metu? Vaikinai, pakartokite problemos sąlygą (Duremaras turėjo 2 kibirus žuvies, 1 kibirą turėjo 5 žuvis, dar 3), pakartokite klausimą (Kiek žuvų buvo 2 kibiruose vienu metu?), Ir išdėstykite sprendimą naudodami skaičiai skaičių kelyje savarankiškai, o tada patikrinkite (1 prie lentos) 5 + 3 = 8), ir atsakymas yra? (8 žuvys buvo 2 kibiruose). Puiku, vaikinai, atlikote darbą.

Pedagogai, vaikinai, įprasta gimtadienio proga ateiti su dovanomis. Malvinai siūlau padovanoti - zuikį ar žuvelę pagal modelį. Bet pirmiausia paruošime pirštus darbui, ištieskime.

Pirštų gimnastika(Čia mano pagalbininkai (rankų pasukimais žiūrime į atvirus delnus), pasukite kaip norite ir taip ir taip - niekaip neįsižeis (šepetėlių sukimasis į vieną pusę, tada kitoje). 1,2,3,4,5 (lenkiame pirštus) - jie vėl nesėdi (suspaudžia, atspaudžia), trenkė (ploja), pasisuko (rankų sukimas) ir norėjo dirbti . (suspauskite pirštus į kumščius)

D / Žaidimas „Kolumbo kiaušinis“.

globėjas: Puiku, vaikinai, Malvinai labai patiko jūsų dovanos. (5 skaidrė)

Labai ačiū

merginos, berniukai

Už tavo dovanas

Už tai, kad esi protingas

jus vaikai.

Iki pasimatymo, iki pasimatymo.



Grįžti

×
Prisijunkite prie perstil.ru bendruomenės!
Susisiekus su:
Aš jau užsiprenumeravau „perstil.ru“ bendruomenę